Karadayı'ya Sönük Karşılama

**Karadayı'ya Sönük Karşılama

'Ezel'den beri ekranda burnunun ucunu dahi göstermeyen Kenan İmirzalıoğlu dün akşam yeni dizisi 'Karadayı' ile seyirciye yeniden "Merhaba" dedi.

Eğri oturup doğru konuşalım. Bizim dizi izleyicimizin içinde Kenan İmirzalıoğlu ne yapsa izleyecek olanlar var olduğu gibi, Ay Yapım'ın kaliteli dizilerini takip edenler de mevcut. Kerem Deren'in sosyal medyadaki hayranlarını da unutmayalım...

Eh, bütün bunlardan bağımsız olarak, Pazartesi akşamı yeni bir diziye "Hayır" demeyecek bir kitleyi de hesaba katarsak..

'Karadayı' dün çok daha iyi bir sonuçla ekran serüvenine başlamalıydı.

Ama, olmadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dizi ilk gününde Total'de dördüncü, AB'de altıncı sırada yer bulabildi kendisine.

Ha, kötü bir dizi mi?

Asla !

Ama fragmanlarından hissettiğimiz gibi, dizinin aslı ve full versiyonu da fena halde 'Ezel'i andırıyor.

Üstelik 'Ezel'in ortalığı yıktığı birinci değil, ikinci sezonunu hatırlatıyor.

İşin daha egzantrik tarafı, bu kadar iddialı bir yapımın reyting sıralamasında, daha önce kim bilir kaç kez gösterilen, kıroluğun kitabını yazan 'Recep İvedik'in üçüncü filminin bile gerisinde kalması. (Yanlış anlamayın, hep tüm gruplarda, hem de AB'de...)

'Karadayı' kalitesi, oyuncu ve kamera arkası ekibi ile birkaç haftalık yayından sonra değerlendirilmeyi hakediyor. O yüzden daha da ne desem, şu anda erken.


**Arka Sokaklar'da Düşüş Gözden Kaçmıyor

Bu sezon 'Arka Sokaklar'a çok uğurlu gelmedi.

Şu ana kadar yeni bölümleri bir iniş ivmesinde.

'Arka Sokaklar' için çok da ümitsiz konuşamam, zira bu dizinin tekrarları yayınlandığı haber öncesinde gayet iyi rakamlara ulaşıyor. Ayrıca yazları yayınlanan tekrarları o kadar izleniyor ki, her kış sezonunda yeniden ekrana dönüyorlar.

Ben de açıklayayım bari:

"Pazartesi akşamı 'Arka Sokaklar'ı izlemem. Ama günün herhangi bir saatinde tekrarı yayınlanıyorsa, kanal değiştirmem" diyen çok izleyici biliyorum.

Garip ama gerçek.


**Tuba Büyüküstün Hayranları'na Sesleniyorum!

Size bir tavsiyem olacak.

Russel Crowe ve Elizabeth Banks'in rol aldığı 'The Next Three Days' filmini - Kasım'a kadar - izleyin.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yazın bir iki defa ATV'de dublajlı yayınlanmıştı mesela.

Şimdilik bu kadar...


**Bugün Televizyonda Ne İzlesek?

1) 'Öyle Bir Geçer Zaman ki' Salı akşamlarının lideri olmaya devam ediyor. Gerçekten çok aşmış ve özenli bir dizi, ama çok acıklı.

Kanal D'de 20:00'de yeni bölümde yine dönemsel ve talihsiz olaylar birbirini kovalayacak.

Dikkat !!! 'Kötü Yol' hayranlarına bir haber !! Diziniz bu akşama geldi. 23:00'te Kanal D'de.

2) Fox'da 'Grey's Anatomy'nin spin off'u 'Private Practice' isimli Amerikan dizisinin yerli versiyonu bu akşam ekrana gelecek. İsmi 'Merhaba Hayat' ve özel bir klinikte çalışan doktorların öyküsünü anlatıyor.

Başrollerinde Yetkin Dikinciler ve 'Adını Feriha Koydum'dan ayrılan Vahide Gördüm yer alıyor.

3) TRT 1'de 'Seksenler' ailenin Kurban Bayramı telaşını ekrana taşıyacak. Çok kaliteli bir dizi. İyi ki TRT'de yayınlanıyor. Yoksa, çoktan harcanıp gitmişti. (Bu dizi için aynı cümleyi daha önce de yazmıştım galiba!)

3) ATV'de Hazal Kaya'lı 'Son Yaz Balkanlar' var. Hayret!  Bu bölümden önce 'Adını Feriha Koydum' ekibinden bir kişi Hazal Kaya'ya saldırmadı. Hayırdır inşallah!!!

ATV'de sessiz ve derinden gelen 'Uçurum' bu akşamın ikinci dizisi.

4) Dikkat !! 'İşler Güçler' bir kez daha gün değiştirdi ve Salı'ya geldi. 22:15'te Star'da yayınlanacak dizinin magazinle, reytingle o kadar işi yok ki, nereye gitse güdümlü füze gibi takip eden izleyicisi kendisini buluyor zaten. Bu arada geçen haftaki bölümün starı Faruk K. idi. Ne desem yetersiz, internetten filan bulun izleyin.

 

Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin