Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Zeytinli Rock Festivali tartışma yarattı

Zeytinli Rock Festivali tartışma yarattı

Selda Bağcan, Duman, Teoman, Athena, Şebnem Ferah gibi pek çok ismin katılımıyla gerçekleşmesi planlanan Zeytinli Rock Festivali'nin akıbeti belli değil. Edremit Kaymakamlığı'nın resmi sitesinde yapılan ertelenme duyurusuna karşılık, festival yönetimi etkinliğin ertelenmesinin gündemde olmadığını söylüyor.

11.08.2016 12:14

24-28 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali'nin ertelenme ihtimali ortalığı karıştırdı.

Edremit Kaymakamlığı resmi internet sitesinde şöyle bir açıklama yaptı: 

'İlçemizde  24, 25, 26 , 27  ve 28 Ağustos tarihleri arasında yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali; 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsü nedeniyle 21.07.2016 tarih ve 29777 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ve ülkemiz genelinde 90 gün süreyle ilan edilen olağanüstü hal kapsamında; milli güvenlik ve kamu düzeninin korunması amacıyla, Edremit Kaymakamlığı İlçe Olağanüstü Hal Bürosunun kararı ve Valilik Makamının onayı ile Edremit ilçesi sınırları dahilinde olağanüstü halin kaldırılmasına kadar ertelenmiştir. Kamuoyuna  saygıyla duyurulur.'  FESTİVAL YÖNETİMİ: 'ERTELEME GÜNDEMİMİZDE YOK'  Ancak festivali yönetimi, ertelenme ya da iptal konusunun henüz gündemde olmadığını duyurdu. Festivalin yapımcısı Umut Kuzey resmi Twitter hesabından şöyle bir açıklama yaptı:  'Merhaba arkadaşlar, Erteleme konusuyla ilgili Fesival Komitesi'nden henüz açıklama yapılmamıştır. Pek çok şehirde konserler ve festivaller devam ederken, normalleşmeye çalıştığımız şu günlerde Türkiye'nin en büyük festivalinin ertelenmesi gibi bir seçenek gündemimizde bulunmamaktadır. Cuma günü mesai saatleri içerisinde yapacağımız açıklamaya kadar söylenenlere ve yazılanlara itibar etmeyiniz'.   Umut Kuzey Pek çok sanatçı ve dinleyici; Twitter'da #ZeytinliyeDokunma hashtag'iyle festivalin ertelenmemesi için bir kampanya başlattı. Twitter'da TT olan kampanyaya pek çok isim destek veriyor. 

 

Yorumlar | 0
üye profil