Zenginler bu Instagram hesabında yer almak için binlerce dolar ödüyor

Zenginler bu Instagram hesabında yer almak için binlerce dolar ödüyor
Yayınlanma Tarihi: 11.09.2019 18:42 | Değiştirme Tarihi: 11.09.2019 18:42

Instagram'da açılan bir sayfa, çok ilginç bir yöntemle para kazanıyor. Sadece zengin insanların zenginliklerini sergilediği 'özel bir kulüp' gibi işleyen Instagram sayfası, sayfada yer almak isteyen insanlardan bin dolarla 1 milyon dolar arasında ücret alıyor.

'Golden Price Tag' isimli Instagram hesabı 1 Eylül 2019 tarihinden bu yana paylaşım yapıyor. Şimdilik sadece 4 binden biraz fazla takipçisi olsa da sayfada yer almak için ücret ödeyen birçok insan var.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mashable'ın haberine göre sayfanın kurucusu olan 20 yaşındaki Leonard Weinstock, şimdiye kadar 7 bin 500 dolar kazandı. Fotoğrafını yayınlatmak isteyen üyeler ise tamamen kendi tercihlerine göre bin dolar ya da 1 milyon dolar arasında bir ücret ödüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yalnızca zengin insanlara yer verilen 'özel kulüp konsepti'nin tek amacı, elit bir kulübün parçası olmak. 20 yaşındaki Weinstock, sırf bu fikrini hayata geçirmek için bir sene içerisinde kodlama öğrenip 'goldenpricetag' adlı web sitesini kurdu. Kendi özel fligranlı logosuyla hem web sitesinde hem de Instagram hesabında 'özel paylaşımlar' yapıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Weinstock bu girişiminin para avcılığı değil, sosyal bir deney olduğunu savunuyor. Bir üyenin tamamen kendi isteğiyle 3 bin dolar ödediğini aktaran genç girişimci, 2008 yılında iPhone'larda bulunan 'I am rich (Ben zenginim)' uygulamasıyla aynı mantıkta olduğunu ve insanlara zengin olduklarını hatırlatma amacı taşıdığını söylüyor. 'I am rich' uygulamasının kullanıcıları da uygulamaya bin dolar ödeyerek kendilerinin zengin olduğunu söyletmişti.

Weinstock'un bundan sonraki amacı ise 50 bin dolar kazanca ulaşıp 'Golden Price Tag' üyelerine özel bir parti vermek ve geri kalan parayla da yeni kodlama girişimini hayata geçirmek.

Haber ile ilgili metin girin!.