Yusuf Güney: "50 bin TL'lik masrafım 10 bin TL'ye düştü!"

Önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi'nde objektiflere yansıyan şarkıcı Yusuf Güney, muhabirlere samimi açıklamalar yaptı. Önceden aylık 50 bin lira masrafı olduğunu ancak artık küçüldüğünü söyleyen Güney, "Buna rağmen huzurluyum" dedi.  

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2020 11:17
Değiştirme Tarihi: 30.07.2020 11:17
Yusuf Güney: '50 bin TL'lik masrafım 10 bin TL'ye düştü!'

Gerek özel hayatına gerekse işine dair samimi açıklamalar yapan Yusuf Güney, şarkı yazamadığı için sosyal medya hesaplarını kapattığını belirterek, "Sosyal medyanın yapaylığından, sahteliğinden çok sıkıldım ve telefondan uygulamayı sildim. Sosyal medya insanı salaklaştırıyor. Bu yüzden şarkı yazamıyorum. Artık şarkı yazacağım, dağlara çıkacağım, sosyal medya ile işim bitti” dedi.

TAKİPÇİ SAYISINA GÖRE İŞ

Sosyal medya ile ilgili bir anısını da anlatan Güney, "Bunu bir organizatör arkadaşım anlattı. Organizasyon firması, bir belediyenin konser işinde sahne almam için beni tavsiye etmiş. Belediye başkanının sorusu, 'Kaç takipçisi var?' olmuş. İnanabiliyor musunuz gerçekten bu soruyu sormuş. Adam demiyor ki; 'bu kadar albüm yapmış, bu kadar hit parçası var.' Takipçisi çok olan adama bu işi veriyorlar. Günde 100 bin lira kazanıyor bu insanlar. İnanın ben bunların kazandığının yüzde birini kazanamıyorum. Müzik bitti zaten. 'Dükkan açalım' dedik, babama güzel bir dükkan açtık. O da olmadı, battı. Bakalım her şeyin hayırlısı" diye konuştu. 

"GEÇİNEMİYOR GİBİ DEĞİLLER"

Pandemi döneminde bazı sanatçıların 'geçinemiyoruz' açıklamasına yorum yapan Güney, "Kovid-19 salgınında 'geçinemiyoruz' diyen sanatçılar hiç geçinemiyormuş gibi değil. Geçinemeyen insanlar bütçesini sıkar. Ben daha bu sözleri söyleyenlerin evini ya da arabasını sattığını görmedim. Bakıyorum altında 2 milyonluk arabalar, 10 milyonluk evlerde kalıyorlar. Lükslerinden ödün vermiyorlar, 7 odalı evleri var, hizmetçileri, dadıları var. Buna rağmen 'geçinemiyoruz' diyorlar. Anlamıyorum gerçekten bu insanları. Çok samimi bulmuyorum" dedi.

"EVİMİ DEĞİŞTİRDİM"

Lüks arabasını satıp daha düşük bir araba aldığını da belirten Güney, Rezidansda oturuyordum, evimi değiştirip daha uygun bir kiraya geçtim. Ne oldu; küçüldüm ama huzurluyum. Önceden aylık 50 bin lira masrafım varken şu anda aylık 10 bin lira masrafım var. Çok şükür kimseye de muhtaç değilim" açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(Milliyet) 

İlgili Sayfalar: Magazin