Yunus Günçe'den Tarık Akan açıklaması

Yunus Günçe'den Tarık Akan açıklaması

Tarık Akan’ın ölüm haberini alan oyuncu Yunus Günçe, sanatçının vefat ettiği hastaneye gelerek burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tarık Akan’ın ölümünden sonra tedavi gördüğü hastane ünlü akınına uğradı. Bir döneme damga vuran gençlik dizisi “Koçum Benimde” usta isimle birlikte rol alan pek çok genç yetenekten biri olan oyuncu Yunus Günçe’de usta oyuncunun ölüm haberini alınca hastaneye geldi.

Yunus Günçe, sanatçının vefat ettiği hastanede gazetecilere sorularına yanıtlayarak, "Tarık Akan’la oynayacaksın dediklerinde çok heyecanlanmıştım" dedi.

Türk Sineması’nda onlarca farklı karakteri canlandıran usta oyuncu Tarık Akan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Dün gece saat 01.00 sıralarında hayata gözlerini yuman usta sanatçının cenazesi yapılan işlemlerin ardından ailesi tarafından teslim alındı. Akan’ın vefat haberini duyan oyuncu Yunus Günçe hastaneye gelerek Akan’ın ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Oyunculuk kariyerine Tarık Akan’la birlikte başladığını belirten oyuncu Yunus Günçe hastane önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Günçe, “Canımız sıkkın çok fazla. Ben ilk oyunculuğuma başlarken Koçum Benim var, Gençlik dizisi. Tarık Akan’la oynayacaksın dediler. O an çok heyecanlanmıştım. İlk oyunculuk deneyimini Tarık Akan karşısında yapacak olmak hem heyecanlandırdı, hem korkuttu, sevindirdi. Koçum Benim seti okul gibi bir setti. Çok önemli insanlarla çalıştık. Tarık ağabey de onlardan bir tanesiydi. Çok güzel adamdı. Doluydu, birikimliydi, dertliydi. Fikrini ifade etmekten hiç çekinmedi” dedi.

Görüntülenme : 1481 Güncelleme Tarihi: 16/09/2016 17:44:53
Yayınlanma Tarihi: 16/09/2016 17:42:10

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin