Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yönetmen Mustafa Mayadağ hayatını kaybetti

Yönetmen Mustafa Mayadağ hayatını kaybetti

Birçok ünlü şarkıcının kliplerine imzasını atan yönetmen Mustafa Mayadağ (59), bu sabah yaşamını yitirdi.

29.12.2017 12:23

Ünlü yönetmen Mustafa Mayadağ'ın eşi Birsen Mayadağ, Haberturk'e yaptığı açıklamada, "Eşimi bu sabah 9:30'da kaybettik. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çocuklarım yurt dışında, akşam burada olacaklar. Cenaze detaylarını o zaman netleştireceğiz" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Mustafa Mayadağ kimdir? 

Mustafa Mayadağ, 1958 yılında İzmir’in Urla ilçesinde dünyaya geldi. İzmir Çınarlı Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi sinema Televizyon bölümünü bitirdi. Aynı okul mezunu 4 arkadaşıyla video prodüksiyon şirketi kurdu. Daha sonra Yeşilçam, TRT 2, Pınar Film, Star TV ve Raks müzikte değişik kademelerde görev aldı. 

Mustafa Mayadağ, bir çok ünlü şarkıcının kliplerini çeken isim oldu. Çektiği klipler arasında; 1996 - Sevdalıyım Hemşerim - Mahsun Kırmızıgül, 2000 - Asrın hatası - Serdar Ortaç yer alıyor. 

Ayrıca Mayadağ, Türkiye Video Müzik Ödülleri Yılın klibi ödülünü aldı.

Yorumlar | 1
üye profil
VEYSİ AKKAYA 1 yıl önce
ÖMÜR HAYAT MERDANESİNDE KİMSE KALICI DEĞİL CAN BEDENİYLE AMA YÜCE YARADAN ÖMÜR NASİBİNDE İNŞALLAH CENNETİ LAYİK GÖRÜR SEVGİSİYLE YAŞANTISINDAKİ HER ANIN SERVETİ OLAN KİŞİLİĞİ İLE DERİM : VE MESLEKTAŞIMIZIN MEKANI CENNET OLMASI DİLEKLERİMİZİ DİLERİZ