Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yılmaz Erdoğan Meclis'e gitti, Başbakanla görüştü!

Yılmaz Erdoğan Meclis'e gitti, Başbakanla görüştü!

TBMM'yi ziyaret eden sanatçı Yılmaz Erdoğan, memleketi  Hakkari'nin ilçe olmamasıyla ilgili talebini Başbakan Binali Yıldırım'a iletti.

16.08.2016 13:58

Yılmaz Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde Meclis'in hasar gören  noktalarını gezdi, ardından AK Parti Grup Toplantısı için TBMM'ye gelen Başbakan  Yıldırım'ı karşıladı.

Erdoğan, Başbakan Yıldırım'a, Hakkari'nin ilçe yapılmamasıyla ilgili  talebini iletti.

Daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulunun Erdoğan, Hakkari için  Meclis'e geldiğini, Hakkari'nin ilçe yapılmasının hiç hesapta olmadığını söyledi.

Hakkarililerden ve akrabalarından bu konuda yoğun bir talep aldığını  ifade eden Erdoğan, "Sayın Başbakan ile görüştüm. Hakkari'nin ilçe olmasının daha  iyi olacağını, Hakkari'nin bu konuda herhangi bir ekonomik kaybının olmayacağını  belirtti." dedi.

Yıldırım, "İkna oldunuz mu?" sorusu üzerine, "Hakkari'nin temsilcisi  pozisyonunda sayılmam. Hakkari'nin temsilcileri Hakkarililerdir. Onlar da 3-4  otobüs gelmişler. Ayaküstü konuşmadan bir ana fikir çıkarmak istemiyorum.  Bakalım, göreceğiz. Oradaki duygusal travmayı çözmek için halkla bir diyalog  kurulması konusundaki görüşümüzü söyledik. Çünkü o kırıcı oluyor. Yöre için iyi  olacaksa yöre insanı ikna edilmeli." değerlendirmesinde bulundu.

  Erdoğan, Hakkari'nin isminin "Çölemerik" olarak değiştirilmesi  konusuna ilişkin ise Çölemerik isminin yeni olmadığını, Hakkari ilçe olduktan  sonra bu konunun bir detay olarak kalacağını sözlerine ekledi. 

Yorumlar | 0
üye profil