Yılmaz Erdoğan, İstanbul'u Neden Terk Ettiğini Anlattı

Yılmaz Erdoğan, İstanbul'u Neden Terk Ettiğini Anlattı

Oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, Köyceğiz'e yerleşme gerekçesini "Doğaya teslim olmak adına yollara düşen bir adam yolunu bulur" sözleriyle özetledi.

Bir kızı ve bir oğlu olan Yılmaz Erdoğan, nasıl bir baba olduğunu anlattı. Köyceğiz'e yerleşen ünlü oyuncu ve yönetmen, gerçekle 'inceden' vedalaşıp spiritüel bir yolculuğa çıkmasının nedenini de açıkladı.

28 Ekim'de vizyona girecek 'Ekşi Elmalar' filminin yazarı, yönetmeni ve oyuncusu Yılmaz Erdoğan, Esquire dergisine konuştu.

Yılmaz Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

"Çocukken her yaz tatilinde soluğu Hakkari'de alırdım. Evde birkaç gün geçirdikten sonra yaptığım ilk şey; dedemin yanına ve bahçesine gitmekti. Nefis bir bahçeydi. Dedem, toprak işinin uzmanıydı, tam bir toprak insanıydı. O evin bendeki etkileri ayrıdır. Mesela fotoromanlar da teyzelerimin başucu kitaplarıydı. 'Ekşi Elmalar' başta dedem olmak üzere o aileden etkilenerek tam 7 yılda hazır hale gelebildi. Bu filmin senaryo sürecinde, teyzelerimin hepsiyle değil de, bir kısmı ve ailemle bir araya geldik. Yanımızda da bu olayın tümüyle dışında olan bir dostum vardı. Bana 'Senin nasıl yazar olduğun anlaşıldı. Onlar konuşuyor, sen yazıyorsun' dedi. Nasıl beslenmeyeyim? Düşünsenize; etrafınız birbirinden renkli ve her biri ayrı bir zekanın sembolü insanlarla çevrili.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 04/10/2016 15:21:53

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin