Yıllara meydan okuyan Aydan Şener'den bikinili tatil pozu

Reşat Nuri Güntekin'in 'Çalıkuşu' romanından 1986 yılında uyarlanan dizide 'Feride' karakteri ile hafızalarda yer eden Aydan Şener (59), tatilden paylaştığı bikinili pozuyla adından söz ettirmeyi başardı. Bir dönemin ünlü oyuncusunun, Ebru Gündeş'in seslendirdiği 'Cennet' şarkısının sözleri eşliğinde yaptığı paylaşımı görenler, "Muhteşem kadın" ve "20 yaşında gibisiniz Aydan Hanım" şeklinde yorumlarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 04.07.2022 11:51
Değiştirme Tarihi: 04.07.2022 11:51
Yıllara meydan okuyan Aydan Şener'den bikinili tatil pozu

1981'de Türkiye Güzeli seçilen Aydan Şener, aynı yıl Miss World güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Kısa bir süre mankenlik yaptıktan sonra 1983'te 'Küçük Ağa' dizisi ile oyunculuğa adım attı. 1986'da Kenan Kalav'la rol aldığı Çalıkuşu dizisi ile geniş çaplı bir üne kavuştu. Daha sonraki yıllarda tiyatro oyunculuğuna da başladı. 1983'te evlendiği Ayhan Akbin ile nikâh masasına oturan sanatçı, 1988 yılında Ecem adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Akbin ile Şener'in evliliği 1991'de soan erdi.

"OYUNCULUĞU BUIRAKMADIM, ARA VERMİŞTİM"

Ağustos 2021'de Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e röportaj veren ünlü oyuncu, "Aydan Şener gibi iyi bir oyuncu neden dizilerden ve sinemadan bu kadar erken koptu? Sahi neden?" sorusuna, "Aslında çok seçici değilim. Bana uygun, seveceğim bir rol olduktan sonra oynamayı artık ben de çok istiyorum. Uzun süre ara verince sanırım insanlar oyunculuğu bıraktım sandı. Ama oyunculuk öyle kolay kolay bırakılacak bir şey değil. Uygun bir şey olursa tabii ki yapmak isterim" yanıtını vermişti.

"SOSYAL MEDYADAN GELEN MESAJLARDAN ANLIYORUM"

Aydan Şener, "Hiç unutulma korkusu yaşamıyor musunuz?" sorusunu ise "Hayır, hiç öyle bir derdim yok. İnsanlar çok şükür unutmuyorlar da. Öyle bir bağırlarına basmışlar ki. Bunu sosyal medyadan gelen mesajlardan daha iyi anlıyorum. Gerçekten sevildiğimi hissediyorum. Unuturlarsa da canları sağ olsun" şeklinde cevaplamıştı.

KİM DER 59 DİYE!

Güzelliğiyle yıllara meydan okuyan Aydan Şener, yaz sezonunu açtı. Havaların ısınmasıyla birlikte soluğu tatilde alan bir çocuk annesi 59 yaşındaki oyuncu, renkli bikini ve pareosu ile objektif karşısına geçti. Sosyal medyayı aktif kullanan Şener, tatil pozunu takipçilerinin beğenisine sunmayı ihmal etmezken, 'Cennet şarkısının sözleri eşliğinde yaptığı paylaşımla dikkat çekti.

"SİZİN KADAR GÜZEL OLMAK YASAKLANMALI"

Genç kızlara taş çıkaran, fit vücudunu koruması dikkat çeken ünlü oyuncu, Instagram üzerinden övgü dolu yorumlar aldı. Sosyal medyada çok konuşulan Aydan Şener'e gelen yorumlardan bazıları şöyle:

 

"20 yaşında gibisiniz Aydan Hanım.
Sizin kadar güzel olmak yasaklanmalı.
41 kere maşallah.
Her zaman hayran kaldığım güzel ve zarif kadın, tarifsiz bir güzellik.
Muhteşem kadın.
Çok güzelsiniz.
Geçmişte nasılsanız öyle devam ediyor.
Bu nasıl bir zerafet.
Zaman size işlemiyor.
Gerçekten aydan çünkü dünyada yok böyle bir şey."

 

İlgili Sayfalar: Magazin