Yıldız Ayhan kimdir? Yıldız Ayhan kaç yaşında ve neden öldü?

Ünlü TRT sanatçısı Yıldız Ayhan kimdir sorusunun yanıtı, vefat haberinin gelmesiyle birlikte birçok kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. 83 yaşındaki Yıldız Ayhan bir süre önce zatürre teşhisiyle tedavi altına alınıp, yoğun bakıma kaldırılmıştı. Usta sanatçıdan acı haber geldi. Peki, Yıldız Ayhan kimdir? Yıldız Ayhan kaç yaşında ve neden öldü? İşte hayatı hakkında bilgiler.

Yayınlanma Tarihi: 16.06.2021 11:05
Değiştirme Tarihi: 16.06.2021 11:05
Yıldız Ayhan kimdir? Yıldız Ayhan kaç yaşında ve neden öldü?

Yıldız Ayhan kimdir, kaç yaşında ve neden öldü sorusunun yanıtı, gelen acı haberin ardından sevenleri tarafından sorgulanmaya başladı. Halk müziğinin önemli isimlerinden olan 83 yaşındaki Yıldız Ayhan, zatürre teşhisiyle kaldırıldığı ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki, Yıldız Ayhan kimdir? Yıldız Ayhan kaç yaşında ve neden öldü? İşte hayatı hakkında bilgiler.

YILDIZ AYHAN KİMDİR? 

Yıldız Ayhan, 1938 yılında Ankara'da doğdu. 1956'da şarkıcı oldu ve Ankara Radyosu'na katıldı. Konsere şarkıcı, müzisyen ve besteci Ahmet Gazi Ayhannen de katıldı. Türkiye'de Kırım Tatarca şarkılarını söyleyen ilk şarkıcılardan biridir.

1979 yılında İstanbul Radyosu'na geçti. 1999 yılında emekli oldu. Nurdan ve Özlem'in iki kızı ve dört torunu vardı.

TRT sanatçısı eşi Ahmet Gazi Ayhan'ı 30 yıl önce kaybeden 2 kız çocuğu annesi Yıldız Ayhan, bir yıl önce evinde düşerek kalça kemiğini kırmıştı. Bir dizi ameliyat geçiren Ayhan, geçtiğimiz mayıs ayında önce zatürree teşhisiyle hastanede tedaviye alınmıştı.

Durumu ağırlaşan Ayhan, yoğun bakım ünitesinde makineye bağlanmıştı.