Yeşilçam'ın usta ismi Nur İncegül yaşamını yitirdi

Yeşilçam'ın usta ismi Nur İncegül, 77 yaşında hayatını kaybetti. Nur İncegül bir süredir akciğer kanseriyle mücadele veriyordu. Acı haberi, usta oyuncunun kızı sosyal medyadan duyurdu. Nur İncegül'ün vefatı ardından pek çok kişi internette Nur İncegül kimdir? sorusunun yanıtını merak etti. 

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2021 14:01
Değiştirme Tarihi: 11.02.2021 14:01
Yeşilçam'ın usta ismi Nur İncegül yaşamını yitirdi

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Nur İncegül, bir süredir mücadele verdiği akciğer kanserine yenik düştü ve 77 yaşında hayatını kaybetti. 1984 yılında oyunculuğa adım atan Nur İncegül, çok sayıda filmde yer almıştı. 

Acı haberi sosyal medya hesabından duyuran Birtanem Candaner, 'Bir süredir akciğer kanseriyle mücadele eden annemi kaybettik' mesajıyla duyurdu. 77 yaşında kansere yenik düşen oyuncu aynı gün son yolculuğuna uğurlandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Nur İncegül Kimdir?

1944 yılında dünyaya gelen Nur İncegül, Ümit Efekan’ın yönettiği 1984 yılı yapımı “Zavallılar” filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. İncegül’ün rol aldığı filmler arasında Tapılacak Kadın, Yaşamak Haram Oldu, Nisan Bitti, Seven Kıskanır, Yıkılmışım Ben, Öksüzler, Hasret, Sevdiğimi Biliyorsun, Yazgı, Can Borcu, Sevgiler Çiçek Gibi, Bu Şehrin Geceleri, Hedef, Bir Avuç Sevgi, Yalnız Değilsiniz, Yalnızlar, Sonsuza Yürümek, Ölesiye Sevmek, Aliye, Zor Görev, Hayat Çemberi gibi filmler yer almaktadır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı ve ses sanatçısı olan Nur İncegül’ün plak çalışmalarının yanı sıra güfteleri de vardır.