'Angelina Jolie diye fotoğrafını çektiler'

Gözleri, ifadesi, dudakları derken, Deniz Özlem Durmaz’ın oyuncu Angelina Jolie’ye benzerliği şaşırtıcı.

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2015 04:09
Değiştirme Tarihi: 04.04.2015 04:09
'Angelina Jolie diye fotoğrafını çektiler'

Hatta, geçen yaz turistler, Jolie sanıp fotoğrafını çekmişler. Alın Yazım dizisinde izlediğimiz Durmaz, nazara inandığını da söylemeden geçemiyor: “Ne zaman biri güzelsin dese ya düşerim ya da bütün gün başağrısı çekerim.” Alın Yazım dizisinde Selma rolünde izlediğimiz Deniz Özlem Durmaz’ın aşka bakışı,” Tüm deli, saçma duyguları bir arada barındırıyor” şeklinde. Durmaz kendisini Angelina Jolie sananlar olduğunu söylüyor.

  Oyunculuğa nasıl başladınız? 

 Çocukluğumdan beri hayallerini kurduğum bir meslekti. Liseden sonra AnkaraÇocuk Tiyatrosu’na başladım. Böylece ilk oyunculuk serüvenime başlamış oldum. Devamında oyuncu bir arkadaşım Ankara’daki Deniz Yıldızı dizisinin yapımcısıyla tanışmama vesile oldu. Bir sene boyunca kamera önü oyunculuk eğitimi alırken dizi teklifi geldi böylece hayallerimin mesleğindeki ikinci  adımı da atmış oldum. Menajerliğimi ve kariyer planlamamı Tümay Özokur yürütüyor.

 Sizi şimdiye dek önce Deniz Yıldızı şimdi de Alın Yazım olmak üzere günlük dizilerde izliyoruz. Normal prime time’da yayınlanan haftalık bir dizi ister miydiniz? 

 Bu mesleğe ilk adımımı günlük diziyle gerçekleştirdim. Okul desem tam yerini bulmuş olur sanırım. Alın Yazımı da senaryo olarak çok beğendim. Her şeyin zamanla olması gerektigine inanlardanım. 

 NE ZAMAN BİRİ GÜZELSİN DESE DÜŞERİM

 Size “Yerli Angelina Jolie” diyorlar. Benzetiyor musunuz siz de kendinizi?  Angelina Jolie her yönüyle beğendiğim ve örnek aldığım bir kadın. Benzetilmek hoş bir duygu hatta başıma gelen bir anıyı paylaşmak istiyorum sizinle... YazınBodrum’da tatildeyken geçen sene dolmuşa bindiğimde turistler aralarında “Aaa Angelina” şeklinde bağırıyolardı; tabii benim surat kıpkırmızı oldu. İnene kadar fotoğraf çektiler. Sokakta da sürekli böyle söylemler duyuyorum. Yani hoş olabildiği gibi benim de Deniz Özlem Durmaz olmamı bazen es geçebiliyor bu durum. O yüzden o Angelina benim örnek aldığım insan, ben ise Deniz Özlem Durmaz’ım diyelim.

  Bu kadar güzel olmanın avantajı ve dezavantajı nedir? 

 Her iş için görselliğin önemi vardır. Bizim mesleğimizde de güzelliğin işimize dönüşleri illa ki oluyor. Ancak nazara inandığım için ne zaman biri güzelsin dese ya düşerim ya da bütün gün başağrısı çekerim.

 Aşkın tanımını siz nasıl yapıyorsunuz? 

 Aşk tüm deli saçma duyguları bir arada barındırabilen, heyecandan, kalbinin sesinden gözlerinin içinin gülmesine kadar fiziken ve ruhen insanı bütünüyle değiştirebilen çok yüce bir duygudur. Böyle bir tanımın sonunda hayatımda aşk var demek isterdim ama şu an hayatımda kimse yok.