Yepyeni bir 'kaçış evi' konsepti sizlerle! Sihirbazın Laneti...

Yepyeni bir 'kaçış evi' konsepti sizlerle! Sihirbazın Laneti...
Yayınlanma Tarihi: 06.11.2015 18:34
Değiştirme Tarihi: 06.11.2015 17:34

2014 yılı Yetenek Sizsiniz şampiyonu Kıvanç&Burak, son zamanlarda trend olan ‘Kaçış Evi’ konseptine kendi yorumlarını katarak illüzyon temalı kaçış evi konseptleri Sihirbazın Laneti’ni hazırladılar.

2014 yılı Yetenek Sizsiniz şampiyonu Kıvanç&Burak, son zamanlarda trend olan ‘Kaçış Evi’ konseptine kendi yorumlarını katarak illüzyon temalı kaçış evi konseptleri Sihirbazın Laneti’ni hazırladılar.

Farklı bir eğlenceye hazır mısınız?

İllüzyonu komedi ile birleştirip Türkiye’nin beğenisini kazanan 2014 yılı Yetenek Sizsiniz şampiyonu Kıvanç&Burak, Sihirbazın Laneti olarak adlandırdıkları kaçış evi konseptlerini illüzyon oyunlarıyla harmanlayıp hem illüzyonlu bulmacalar sunuyor hem de tercihe göre gerilim veya korku atmosferi yaratıyorlar.

2 kat ve 12 odadan oluşan Houdini’nin evinde lanetlenmiş ruhu 60 dakika içerisinde kurtarmaya çalışan katılımcılar, her odada farklı bulmacaları çözerek laneti kaldırmaya çalışıyorlar. Dekorasyonu bütünüyle o dönemin motifleriyle dekore edilen Sihirbazın Laneti’nde, Houdini’nin kullandığı su tankı illüzyonu ve kaçış sandığı bire bir olarak sergileniyor. Teknolojinin tüm yeniliklerinden yararlanılarak hazırlanan kaçış evinde gerçekleşen sıra dışı olaylara ve akıl almaz illüzyonlarla heyecanın doruklarına ulaşacaksınız!

Problem çözme, takım halinde çalışma, yaratıcı düşünme, ayrıntılara dikkat etme, pratik zeka kullanımı, liderlik ve zaman yönetiminin pratikte gözlemlenebildiği bu oyun kurumsal firmaların da ekip etkinlikleri arasındaki yerini aldı. Kurumsal etkinliklere ek olarak doğum günü sürprizleri ve evlilik teklifleri için de farklı bir alternatif olarak öne çıkıyor. Korku, gerilim ve panik yaşanırken hiç beklenmedik anda değişen kaçış evi atmosferiyle sürprizle karşılaşan kişiler unutulmayacak anlar yaşıyor.

Aslı Tandoğan, İbrahim Büyükak, Dilşad Şimşek, Mehmet Aykaç, Selçuk Aydemir, Nil Aydeniz, Ümit İbrahim Kantarcılar gibi bir çok tanınan ismin katıldığı Sihirbazın Laneti’nin ünlüler arasındaki galibi İbrahim Büyükak ve ekibi oldu. 55 dakikalık rekorlarıyla kaçış evini bu zamana kadar ziyaret eden ünlüler arasında ilk sırayı almış oldular.

Sihirbazın Laneti isimli kaçış evi konseptini hazırlayan Kıvanç&Burak’ı Kasım ayından itibaren Moda Sahnesi’nde izleyebilirsiniz.