Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni yol arkadaşları arıyoruz

Yeni yol arkadaşları arıyoruz

Fast food sektöründe önemli bir yere sahip olan Little Caesars, 60 olan şube sayısını artırarak 300’e çıkarmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, yiyecek-içecek sektör tecrübesi olmasa bile müşterilere karşı sabırlı, güler yüzlü ve ekip çalışmasına yatkın olan girişimcileri franchising vererek sistemine dahil ediyor

12.10.2016 02:03

Fast food sektöründe önemli bir yere sahip olan Little Caesars, 60 olan şube sayısını artırarak 300’e çıkarmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, yiyecek-içecek sektör tecrübesi olmasa bile müşterilere karşı sabırlı, güler yüzlü ve ekip çalışmasına yatkın olan girişimcileri franchising vererek sistemine dahil ediyor

1996 yılından beri Türk tüketicisine hizmet veren ve şu anda 60 olan şube sayısını 2018'in sonuna kadar 300'e çıkarmayı hedefleyen Little Caesars'ı, firmanın genel müdürü Banu Arıduru anlattı… Türkiye'de pizza ve genel fast food sektörü hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?Türkiye'de ev dışı tüketim sektörü 50 milyar TL büyüklüğe ulaştı. Türkiye'de 4.5 milyar TL'lik bir fastfood pazarı var. Fast food pazarı içinde yer alan pizza kategorisi de 520 milyon TL'lik bir ciro yaratıyor. Özellikle pizza kategorisiyle ilgili olarak ise; rekabetin kazananı, tüketicinin uzun vadede güvenini kazanan, kalitesinden emin olduğu markalı ürünler olacak. Bu konuda biz kendimize güveniyoruz. Girişimci ve yatırımcıların Little Caesars'a gösterdiği yoğun ilginin sırrı nedir?Fast food sektörü, büyüyen ve krizlerden etkilenmeyen bir sektör. Yatırımcılar riski minimize etmek için global, tüm süreçleri oturmuş, hazır müşteri kitlesi olan, sevilen ve güvenilir bir markaya yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Little Caesars da bu markaların başında geliyor. Little Caesars Türkiye haklarına sahip olan Çelebi Holding; havaalanlarında yer hizmetleri ve liman işletmeciliği ile yıllardır Türkiye'nin değerli holdinglerinden biri olup artık fastfood kategorisinde büyümeye karar vermiştir. Türkiye'de 90 şubesi olan Little Caesars, şube sayısını 300'e çıkarmak üzere planlarını yapmış ve bu doğrultuda beraber yürümek isteyen yatırımcıları sistemine katmaya başlamıştır. Franchiseelar'ımız genelde profesyonel hayattan sıkılıp kariyerine kendi işinin sahibi olarak devam eden kişilerden oluşuyor. Yatırımcılar başvuru yaptıkları ilk andan itibaren lokasyon seçimi, eğitim, kiralama, inşaat (dekorasyon), lojistik, insan kaynakları, bilgi-işlem ve stok yönetimi ile karlılık gibi konularda tecrübeli ve bilgili bir profesyonel kadronun desteğini almaya başlıyorlar. Bu tecrübe ve bilgi birikimini arkalarında, yanlarında hissetmek; yeni yatırım yapacak bir girişimci için çok önemli.

İŞİ BİLMELERİ GEREKMİYOR Franchise şartlarınızdan ve hedef lokasyonlarınızdan bahseder misiniz?Şu anda Little Caesars Türkiye olarak 65'i İstanbul'da olmak üzere, Ankara, Urfa, Gaziantep, Mersin, Bursa ve Balıkesir'de toplam 90 şube ile hizmet veriyoruz. İstanbul ve diğer tüm illerimizde pazarın ihtiyaçlarını tespit ettik ve ülkemizin tamamına hizmet vermek üzere yeni yatırımcı adayları ile görüşüyoruz. Franchiseelar'ımızı titiz bir çalışma sonucunda seçiyoruz. Adayın işi bilmesi gerekmiyor, önemli olan bu işi yapabilecek özelliklere sahip olması. İleriye dönük yurt dışı ve yurt içi hedefler nelerdir?2018 sonunda 300 şube olmayı hedefliyoruz. Size gelen başvuruları hangi kıstasları göze alarak değerlendiriyorsunuz? Herkes Little Caesars bayisi olabilir mi?Gıda ve hizmet sektörünün olmazsa olmazları; isiplinli, çalışkan, ekip çalışmasına yatkın, müşterilere karşı sabırlı ve güler yüzlü olmaktır. Bu özelliklere sahip kişiler arasından seçimlerimizi yapıyoruz. Sektör tecrübesi aramıyoruz; dört-altı haftalık eğitimlerde gerekli tüm bilgileri teorik ve uygulamalı olarak veriyoruz.

DOĞAL VE TAZE ÜRÜNLER KULLANIYOR* Yatırımcıların Little Caesars'ı tercih etme nedenleri: Yatırımlar en fazla üç yılda geri döner. Gıdaya yatırım yaparak krizlerden etkilenmezler. Nakit çalışan bir işleri olur. Sektörün en deneyimli profesyonellerinden destek alırlar. İşi nasıl yapacaklarını ve yöneteceklerini öğrenirler. Eğitim alırlar. Finans ve karlılık yönetimini öğrenirler. Reklam ve pazarlama desteği alırlar. t Müşterilerin Little Caesars'ı tercih etme nedenleri: Her gün, her şubede taze hamur yapılır. Bu alt yapı sadece Little Caesars'da var. Stok ömrünü uzatan katkılar kullanılmaz. Her hasat döneminde tarladan taze toplanan domatesler kullanılır. Pizzalar doğal ve gerçek mozarella peyniri ile yapılır. Sadece Helal Et sertifikalı firmalarla çalışılır. Nefis Kenar, Dört Köşeli, Etibol gibi vazgeçilmeyen ürünler vardır ve her geçen gün Ar-Ge çalışmaları devam eder.

Yorumlar | 0
üye profil