Yeni Trend: 10 Dakikada Dudak Estetiği!

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmayı kim istemez? Yepyeni bir estetik uygulama olan Permalip ile kısa yoldan harika dudaklara kavuşmak mümkün.

Yayınlanma Tarihi: 01.04.2013 10:29
Değiştirme Tarihi: 01.04.2013 10:29
Yeni Trend: 10 Dakikada Dudak Estetiği!

Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmayı kim istemez? Yepyeni bir estetik uygulama olan Permalip ile kısa yoldan harika dudaklara kavuşmak mümkün.

Dolgun dudaklar elde edebilmek için son on yıldır en çok hyalüronik bazlı dolgular ve yağ enjeksiyonları kullanılıyor. Fakat bu uygulamada simetriyi sağlamak güç. Ayrıca kalıcı olmadığından 6-8 ayda bir tekrarlamak gerekiyor. Dolgu uygulamaları arasında en ağrılı olanı da dudak dolgusu. Permalip teknolojisi işte tüm bu sorunları bertaraf etmek için geliştirilmiş.

İnce dudakları şekillendirmek ve dudak çevresindeki kırışıklıklardan kurtulmak için kalıcı, çok doğal sonuçları olan Permalip (yumuşak silikon implant uygulaması) dolguya alternatif yepyeni bir yöntem. Üstelik FDA tarafından da onaylı. Eskiden uygulanmış fakat şimdilerde yasak olan sıvı silikondan farklı olarak, tıbbi bir silikon. FDA onayı almasını sağlayan da bu özelliği.

Diğer dudak dolgularında olduğu gibi hastaya tekrarlanan uygulama ağrıları ve her defasında ödenen ek maliyetler çıkarmıyor. Dudakta asimetri, dolayısıyla da şekil bozukluğu yaratmadığından oldukça doğal bir görünüm oluşturuyor.

Özel olarak dudaklar için tasarlanmış, ömür boyu kalabilen, insan dokusuyla uyumlu implant istenildiği zaman kolaylıkla çıkarılabiliyor. Farklı bir dolgunluk isteniyorsa daha büyük veya daha küçük bir implantla değiştirilebiliyor.

Dokunulduğunda yabancı bir madde varmış hissi yaratmıyor. İlerleyen yaşa, güneş ışınlarına maruz kalmaya ve sigara kullanımına bağlı olarak oluşan dudak çevresi kırışıklıklarını azaltması da ek bir avantajı.

Lokal veya sedasyon anestezisi ile yapılan uygulama ortalama 10 dakika sürüyor. İmplant dudak iç kısımlarından yani ağız köşelerinden üst ve alt dudağa yerleştirilip, herhangi bir yara izi kalmadan istenilen dolgunluğa anında ulaşılıyor. Sonra kolaylıkla günlük hayatınıza dönebiliyorsunuz.mascarammax.com