'Yeni şarkılar 3 ayda tükeniyor'

'Yeni şarkılar 3 ayda tükeniyor'

Türk Halk Müziği sanatçısı ve besteci Selda Bağcan, yeni şarkılar arasında iyilerin de olduğunu, ancak büyük bölümünün kısa sürede dillerden düştüğünü belirterek, "Bizim şarkılar hala dillerde" dedi.

'Zeytinli Rock Festivali'ne katılmak üzere Balıkesir'in Edremit ilçesine gelen Selda Bağcan, Zeytinli'deki festivalin çok iyi bir organizasyon olduğunu söyledi.

Seyirciye hayran kaldığını vurgulayan Bağcan, "Zeytinli  Rock Festivali muhteşemdi, ben de çok iyiydim. Halk da çok iyiydi ve teşvik  ediyorlar şarkı söylemeye. Bütün şarkıları ezbere biliyorlar. Benimle birlikte  söylediler ve bir koro oluşturdular, mükemmel bir koro. Sanıyorum izleyicilerin  yaş ortalaması 20'nin üstü değildi. Çok memnun kaldım. Gerçi böyle bir ilgiyi  bekliyordum" şeklinde konuştu.

Bir hafta önce ameliyat olduğunu belirten ünlü sanatçı, "Kolum kırıldığı  halde 'Bu festival, seyirci kaçmaz' dedim ve geldim. Çok güzel bir konserdi. 5  günlük bu festivalde de sanıyorum benim konserim flaş bir konser olarak anılacak  ve yıllarca söylenecek. Bence öyle" ifadelerini kullandı.

Yeni şarkıların çok çabuk dillerden düştüğüne dikkati çeken Selda Bağcan, şöyle devam etti:"Yeni şarkıların güzelleri de var ama yüzde 40'ı iyi, yüzde 60'ı çok  tekrar. Yapılan şarkıların yüzde 100'ünü beğenmek mümkün değil zaten. Gerçekten  kötüler de var ama iyiler de var, bunu kabul edelim.  3 ayda tükeniyor bu yeni  şarkılar ama bizimkiler hala dillerde. Ben 45 senedir  sahnedeyim, 45 yıldır plak  yapıyorum. Ben kendime özen gösteriyorum. Yapımcı olarak da özen gösteriyorum."

Bağcan, bölgeyi ve Kazdağları'nı da muhteşem bulduğunu ifade ederek, Edremit'e tatil için tekrar geleceğini sözlerine ekledi.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 27/08/2016 13:50:34

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin