Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Yeni Hayalet Avcıları hakkında bilinmesi gereken detaylar

Yeni Hayalet Avcıları hakkında bilinmesi gereken detaylar

29 Temmuz tarihinde vizyona girecek olan yeni Hayalet Avcıları filmini izleme niyetindeyseniz bilmeniz gereken detayları sizler için paylaştık.

26.07.2016 15:42

Son yıllarda popülerliğini arttıran yeniden çevrim filmler arasına 1984 yılında vizyona giren Hayalet Avcıları (Ghostbusters) da katıldı. Geçmişte kısıtlı imkanlarla çekilip oldukça geniş bir hayran kitlesine ulaşan projeler, hem maziye geri dönüş hem de günümüz teknolojisi yardımıyla daha modern işler ortaya çıkarmaya çalışıyor. Dönemin komedi filmleriyle adından söz ettiren kadın oyuncuları bir araya getiren Hayalet Avcıları da o filmlerden biri. Kadın dedik çünkü Hayalet Avcıları ekibinin tamamı kadın oyunculardan oluşuyor. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri yeni Hayalet Avcıları filmini izlemeden önce bilmeniz gereken detaylarla baş başa bırakıyoruz.

 

YAŞLI KURTLAR YENİ HAYALET AVCILARI FİLMİNDE

1984 ve 1989 yıllarında çekilen iki Hayalet Avcıları filminde de birlikte çalışan Bill Murray ve Dan Aykroyd, yeniden çevrim filmde karşımıza çıkacak. Eski iki yüzü görmemiz bizleri maziye götürecektir.

 

YENİDEN ÇEVRİM HAYALET AVCILARI

29 Temmuz'da vizyona girecek olan Hayalet Avcıları filmi eski iki filmin devamı daha modernize edilmiş hikayesiyle bir reboot proje. O yüzden filme giderken eski filmlerle ilgili bildiklerinize pek ihtiyacınız olmayacak.

 

HAYALETLERİ AVLAYAN EKİP KADIN KARAKTERLERDEN OLUŞUYOR

Eski iki filmde hayaletleri avlayan ekipte Dan Aykroyd, Bill Murray, Harold Ramis ve Ernie Hudson yer alıyordu. Yeni filmde ise avcı ekip tamamen karakterlerden oluşuyor. Daha çok komedi filmlerinde karşımıza çıkan kadın oyuncular arasında Kristen Wigg, Melissa McCarthy, Leslie Jones, Kate McKinnon yer alıyor. Onlara Thor olarak hafızalarda yer eden Chris Hemsworth eşlik ediyor.

 

HAYALET AVCILARININ SENARİSTİ DE BİR KADIN

Ana kadrosu kadın oyunculardan kurulu olan yeni filmin senaryosu The Heat (Ateşli Aynasızlar) filmini yazan Katie Dippold tarafından kaleme alınıyor. Yönetmen koltuğunda ise Paul Feig oturuyor.

 

İLK FRAGMAN BÜYÜK TEPKİ TOPLADI!

3 Mart'ta yayınlanan ilk fragman YouTube'da 38 milyona yakın izlendi ve 1 milyona yakın kötü oy aldı. Yapılan yorumlarda da kullanıcıların tepkileri büyüktü. Ancak filmin yeni eleştirileri beklenildiği kadar kötü olmadı. Filmin Metascore puanı 60 civarlarında.

 

YENİ FİLME YENİ TEMA MÜZİĞİ
1984 yılında vizyona giren Hayalet Avcıları'nın efsanevi tema müziği Ray Parker Jr. tarafından bestelenip icra edilmişti. Oscar kazanan müzik yeni filmle birlikte değişime uğradı. Fall Out Boy ve Missy Elliot, Hayalet Avcıları filminin tema müziği için bir araya geldi. Ray Parker Jr. tarafından yapılan şarkı tazelenerek bir hip-hop havası verildi ve ismi Ghostbusters (I'm Not Afraid) olarak belirlendi.

 

FİLMDE EMMA STONE VE JENNIFER LAWRENCE YER ALABİLİRDİ

Yapımcılar tarfından belirlenen isimler arasında Açlık Oyunları'nın Katniss Everdeen'i Jennifer Lawrence da yer alıyordu. Ancak son anda anlaşılamadığı için onu filmde göremeyeceğiz. Aynı zamanda Emma Stone da anlaşma sağlayamayan oyunculardan biri oldu.

 

sinemajor.com Tarafından hazırlanmıştır.
 

Yorumlar | 0
üye profil