Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Yemekteydik ve Karar Verdim' Montreal yolcusu

'Yemekteydik ve Karar Verdim' Montreal yolcusu

Görkem Yeltan’ın ilk uzun metrajlı filmi Yemekteydik ve Karar Verdim 25 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında Kanada'da 40'ıncısı gerçekleştirilecek olan, dünyanın en saygın festivallerinden Montreal Film Festivali’nde yarışacak.

11.08.2016 10:15

Daha önce birçok festivalde beğeni toplayan film Montreal'den sonra başta Japonya Aichi ve Afganistan IAWART olmak üzere pek çok kadın filmleri festivalinde ve diğer festivallerde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

 

DUAYEN İSİMLER BAŞROLDE

 

Mazide kalan tatlı anıların paylaşıldığı, bayramın gereklerinin yerine getirildiği, yemeklerin yendiği, dansların edildiği bir Kurban Bayramı'nda Rıza Gürsoy ve ailesinin hikayesinin anlatıldığı Yemekteydik ve Karar Verdim de başta aile reisi olmak üzere tüm fertlerini bambaşka bir buluşma bekliyor.

Arzu Okay'ın 37 yıl sonra sinemaya dönüş yaptığı filmde Arzu Okay, Mehmet Güreli ve Sema Poyraz gibi duayen isimlere, başrollerde Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan, Kaan Çakır, Turgay Aydın, Görkem Yeltan, Ilgaz Kocatürk ve Yasemin Zamanpur eşlik ediyor.

 

Görkem Yeltan
Burcu Aktaş, Yalçın Akyıldız, Nilüfer Uğur Dalay ve Görkem Yeltan’ın senaryosunu beraber kaleme aldıkları Yemekteydik ve Karar Verdim’in yapımcılığını Yeditepe Film üstleniyor. Görüntü yönetmenliğini Ercan Özkan’ın gerçekleştirdiği filmin kurgusunu Çiçek Kahraman, sanat yönetmenliğini Nilüfer Çamur, özgün müziklerini ise Yalçın Akyıldız yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden ilk yönetmenlik desteği alan filmin çekimleri geçtiğimiz sene İstanbul, Gebze ve Bodrum’da, post prodüksiyonu ise İtalya’da gerçekleştirildi.

Yorumlar | 0
üye profil