Yasin Obuz kimdir, nerelidir? Survivor Yasin Obuz kaç yaşındadır?

Survivor 2020 gönüllüler takımı yarışmacısı olan Yasin Obuz, eğlenceli karakteriyle yarışmacılar arasında dikkat çeken isimlerin başında yer alıyor. MasterChef Türkiye'de gösterdiği performansla adını Türkiye'ye duyuran Yasin Obuz'un, Survivor'da nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyor. Peki, Yasin Obuz kimdir, kaç yaşındadır?

Yayınlanma Tarihi: 08.02.2020 12:21
Değiştirme Tarihi: 08.02.2020 14:01

MasterChef Türkiye yarışmasıyla adını tüm Türkiye'ye duyurmayı başaran Yasin Obuz, Survivor 2020 kadrosuna seçildi. Hiperaktif yapısıyla herkesin aklına kazınan Yasin Obuz'un Survivor'da sergileyeceği performans oldukça merak ediliyor. Peki, Yasin Obuz kimdir, nerelidir? Survivor Yasin Obuz kaç yaşındadır?

SURVİVOR YASİN OBUZ KİMDİR?

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988’de Diyarbakır'da doğdu. 3 kardeş olan Yasin Obuz çocukluğundan beri spor yapıyor. İlk spor lisansı 1998'de çıktı. Amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. Bunun yanında çocukken 2 yıl jimlastik yaptı, voleybol ve basketbolda oynadı. Ankara Hacettepe Üniversitesi'nde Spor Bilimleri Fakültesi'nde okudu. Üniversite yıllarında spor olarak fitness yaptı. Üniversitede mutfağa merak saldı ve yemek öğrenmeye başladı. Yemek yaparken mutlu olduğunu farkeden Yasin, bir dönem Rusya St. Petersburg’da yaşadı. Yaklaşık olarak 20 ülke gezdi. Gittigi ülkelerin mutfak kültürlerini eglence tarzlarını yaşayış biçimlerini gözlemledi. Küçük bir işletmesi var ve geçen sezon Masterchef yarışmasına katıldı ve oradan Survivor'a seçildi.