Yasemin Sakallıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Yılbaşı 2022 konuğu Yasemin Sakallıoğlu biyografisi

Yasemin Sakallıoğlu kimdir merak ediliyor. Bir TV klasiği olan O Ses Yılbaşı özel programı konuklarından biri de Yasemin Sakallıoğlu. Sosyal medyada paylaştığı videolar ile tanınan Yasemin Sakallıoğlu, O Ses Türkiye sahnesinde yer almasıyla araştırılmaya başlandı. Peki, Yasemin Sakallıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Yasemin Sakallıoğlu hangi dizilerde oynadı? 

Yayınlanma Tarihi: 31.12.2021 20:01
Değiştirme Tarihi: 31.12.2021 20:01
Yasemin Sakallıoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Yılbaşı 2022 konuğu Yasemin Sakallıoğlu biyografisi

Her yılbaşı akşamı büyük heyecanla beklenen O Ses Türkiye yılbaşı özel programı konuklarından biri de Yasemin Sakallıoğlu. Youtuber ve oyuncu olan Yasemin Sakallıoğlu, O Ses Türkiye sahnesinde yer alınca izleyiciler, Yasemin Sakallıoğlu aslen nereli, boyu, kilosu, nerede yaşıyor gibi sorular ile merak etmeye başladı. İşte Yasemin Sakallıoğlu hayatı ve biyografisi.

YASEMİN SAKALLIOĞLU KİMDİR?

1988 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İnternet fenomenlerinden Rizeli Yasemin, ya da Karadenizli Yasemin olarak tanınmış, özellikle annesini taklit ettiği videoları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Baba tarafından aslen Sakarya, anne tarafından ise aslen Rize’lidir. Yaşantısını İstanbul Beykoz’da sürdürmektedir. 

Kısa sürede televizyon dünyasınında dikkatini çekmeyi başaran ünlü isim internet üzerinden yayınladığı videolar sayesinde oyunculuğa adım atan isimlerden olmuştur. Youtube macerası öncesinde bankacılık ve sigortacılık gibi meslekler ile ilgilenmiştir. Bir ara ilkokul arkadaşları ile bir parkta buluşmuş orada video çekmişlerdir.

Annesinin taklidini yaparken çekilen videosu Youtube sitesine eklendikten 4 gün sona ana haberlere çıkmaya başlamıştır. Videosu Doğru koca nasıl seçilir başlığı ile yayınlanmıştır. Günümüze kadar 3 milyona yakın izlenme elde etmiştir.

O dönem Youtube değil sadece Facebook hesabı olduğunu, ondada fotoğraflarını vs. sadece 13 kişinin falan beğendiğini dile getirmiştir. Yasemin Sakallıoğlu sabah 7.30 gibi ise kendisini ATV sabah haberlerinde görmüştür. Günümüzde ise instagram hesabında 4.7 Milyon takipçi sayısına sahiptir.

İdolü ise Perran Kutman‘dır. Evinde usta oyuncunun kara kalemle çizilmiş bir resminin olduğunu belirtmiştir. Oyunculuk ile birlikte Stand-up gösterileri ile tanınmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Atv ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları arasında yer almış ve Lütfiye karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2018 senesinde Jet Sosyete dizisinde Kumsal karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Oyunculuk dünyasına giriş yapmış olsa da sosyal medya üzerinden yaptığı komik paylaşımları ile takipçilerine sürprizler yapmaya devam etmektedir.

YASEMİN SAKALLIOĞLU BOYU, YAŞI, EVLİ Mİ? EŞİ KİM?

Boyu 1.63 cm, kilosu 74, burcu ise Boğa’dır. 2021 yılı itibariyle başarılı isim 33 yaşındadır. 11 Mart 2021 tarihinde yönetmen Burak Yırtar ile evlenmiştir. 
Resmi instagram hesabını @yasemoz88 olarak kullanmaktadır. Ve 5,1 milyon takipçisi bulunuyor. 
 

İlgili Sayfalar: Magazin