Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşındadır? İşte Yalçın Dümer'in hayatı hakkında bilgiler

Yalçın Dümer'in kim olduğu birçok izleyicinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Demet ve Alişan ile Sabah Sabah programına konuk olan Yalçın Dümer'in özel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşındadır? İşte Yalçın Dümer'in hayatı hakkında bilgiler.

Yayınlanma Tarihi: 29.03.2021 14:05
Değiştirme Tarihi: 29.03.2021 14:05
Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşındadır? İşte Yalçın Dümer'in hayatı hakkında bilgiler

Oyuncu Ekrem Dümer'in oğlu olan Yalçın Dümer'in kim olduğunu merak eden izleyiciler, internet üzerinden Yalçın Dümer hakkında bilgileri araştırmaya başladı. 1986 yılında yönetmenliğini Başar Sabuncu'nun yaptığı "Asılacak Kadın" adlı sinema filminde Müjde Ar ile birlikte oynadığı rolle tanınan Yalçın Dümer'in hayatı merak ediliyor. Peki, Yalçın Dümer kimdir, kaç yaşındadır? İşte Yalçın Dümer'in hayatı hakkında bilgiler.

YALÇIN DÜMER KİMDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Oyuncu Ekrem Dümer'in oğlu olan Yalçın Dümer, 1965 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. Konservatuar öğrencisiyken babasından izin giderek Şehir Tiyatrolarına girdi.

1986 yılında yönetmenliğini Başar Sabuncu'nun yaptığı "Asılacak Kadın" adlı sinema filminde Müjde Ar ile birlikte oynadığı rolle tanındı.

1994 yılında senaryosunu Emine Şenliklioğlu'nun yazdığı, "Bize Nasıl Kıydınız" adlı sinema filminde Fatma Belgen ile birlikte rol aldı. Sinema, televizyon oyunculuğu ardından, sunuculuk kariyerine adım attı. İlk olarak 'İşte Müzik, İşte Eğlence'adlı programı sundu.

Ebru Cündübeyoğlu ile birlikte önce 'Çalar Saat', ardından da 'Sabah Şekerleri' adlı programları sundular. Yalçın Dümer, daha sonra Kanal D'de "Televole" programını sundu.

1998 yılında "Yaşama Hakkı" adlı sinema filminde Filiz Taçbaş, Erol Taş, Fikret Hakan ile başrolleri paylaştı. İlk evliliğini tiyatro sanatçısı Defne Halman ile yapan Yalçın Dümer, 1993 yılında sinema oyuncusu Serpil Çakmaklı ile evlendi. 27 Mayıs 1995 tarihinde boşandı. Bu evlilikten Merve, adında bir kızı var. Ağustos 1998 yılında şarkıcı Esra Balamir ile evlendi. İkili, 1999 yılında boşandı.