Vedat Türkali'nin naaşı İstanbul'a gönderildi

Vedat Türkali'nin naaşı İstanbul'a gönderildi

Yazar, şair ve senarist  Türkali'nin naaşı, Yalova'da düzenlenen törenin ardından İstanbul'a gönderildi.

Yalova'da, tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat  eden, yazar, şair ve senarist Vedat Türkali'nin naaşı, düzenlenen törenin  ardından İstanbul'a gönderildi. 

 Yalova Devlet Hastanesi Ek Hizmet binası morgundan alınan Türkali'nin  (97) naaşı, hastanenin bahçesine getirildi. Buradaki uğurlama törenine, CHP  Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Türkali'nin arkadaşları ve vatandaşlar  katıldı.

 Yazar Hasan Kıyafet, burada yaptığı konuşmada, Türkali'yi yakından  tanıma şansı bulan insanlardan biri olduğunu söyledi.

Kıyafet, "O bize şunu öğretti; bir insanın, sanatçının, düşünürün  teorisiyle pratiği nasıl denk olur? Yaşadığı gibi düşündü, düşündüğü gibi yaşadı.  Boşluğu doldurulamayacak bir değerimizi sonsuzluğa uğurluyoruz ama yitirmedik,  onun güzel dünyasını romanları, filmleri yolumuzu ışıldatacak." diye konuştu.

Vedat Türkali'nin hayranlarından Cemal Turan da "Büyük üstat, seni  şimdi yolcu ediyoruz. Görmeyen, konuşmayan, düşünmeyen hayata güle güle dostum.  Yalovalılardan sana selam olsun." ifadelerini kullandı.

Daha sonra, üzerine karanfiller bırakılan Türkali'nin naaşı, Yalova  Belediyesine ait cenaze nakil aracıyla İstanbul'a uğurlandı.

Türkali, 29 Ağustos'ta tedavi gördüğü Yalova Devlet Hastanesinde çoklu  organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 31/08/2016 14:31:33

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin