Vaka artışına görülmemiş çözüm: Aşı yaptırana 30 dakika bedava...

Koronavirüs salgını tüm dünyada can almaya ve yayılmaya devam ediyor. Batı avrupanın en düşük aşılama oranına sahip Avustra'ya ise, vakaların önüne geçebilmek adına çok ilgi çeken bir kampanyaya imza atıldı. Bir genelev, aşı yaptıranlara, seçtikleri bir kadın ile 30 dakikalığına bedava cinsel ilişki imkanı sunacaklarını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 16.11.2021 13:19
Değiştirme Tarihi: 16.11.2021 13:41

Avustra'ya koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. Bu artış sebebiyle, aşı olmayanlara dünden itibaren sokağa çıkma yasağı getirilmişti. 

Başbakan Schallenberg, aşısızların sadece temel ihtiyaçlarını karşılamak için evlerini terk edebileceklerini ifade etti. Yasağı ihlal edenler ise 1450 euroya kadar ceza ödeme durmuyla karşı karşıya kalacak. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Viyana'da bir genelev ise, aşılama oranını artırmak için son derece ilginç bir çözüme imza attı. Koronavirüs aşılama merkezine dönüştürülen genelevde, bu ayın sonuna kadar pazartesi günleri 16.00-22.00 saatleri arasında gelenlere aşı yapılıyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu genelevde ayrıca, aşı olanlara istedikleri bir kadınla, ücretsiz olarak 30 dakika cinsel ilişki imkanı veriliyor. 

BATI AVRUPA'NIN EN DÜŞÜK AŞILAMA ORANINA SAHİP ÜLKE
Avusturya’da 7 günlük ortalama insidans değerinde 100 bin kişi başına 815 vaka düşerken, Avrupa’nın en yüksek vaka oranlarından birine sahip ülke konumunda yer alıyor. Batı Avrupa’daki en düşük aşılanma oranına sahip ülkede, nüfusun yüzde 65’i koronavirüse karşı tamamen aşılandı.

 

İlgili Sayfalar: Magazin