Usta şarkıcı Candan Erçetin'in bilinmeyen hastalığını anlattı! 'Dudaklarım uçukluyordu...'

Usta şarkıcı Candan Erçetin daha önce kimsenin bilmediği hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu. Işık rahatsızlığı nedeniyle sahnede gözleri kapalı şarkı söylediğini belirten Candan Erçetin, "Güneşe de çıkmıyorum. Beyaz tenliler güneş alerjisine fazla kapılıyor. Benim uçuğum da var, bir tür herpes. Güneşe çıkınca bütün dudaklarım uçukluyordu" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 13:51
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 13:51
Usta şarkıcı Candan Erçetin'in bilinmeyen hastalığını anlattı! 'Dudaklarım uçukluyordu...'

Yıllardır sahnede gözleri kapalı şarkılarını dinlemeye alıştığımız Candan Erçetin'den samimi açıklamalar geldi. Işık rahatsızlığı nedeniyle ışığa bakamadığını ve sahnede o yüzden gözlerini kapattığını açıklayan sanatçı, güneşin altında da fazla duramadığını belirtti.

İşte Candan Erçetin'in o açıklamaları

Güneşe çıkmıyorum. Beyaz tenliler güneş alerjisine fazla kapılıyor. Benim uçuğum da var, bir tür herpes. Güneşe çıkınca bütün dudaklarım uçukluyordu. Bu böyle devam etti. O kadar uzun oldu ki güneşe çıkmayalı. Gözümde de güneş ve ışık alerjisi var. Yaşarmaya başlıyor, onu refleks olarak geliştirdim. Sahnede genelde gözlerim kapalı şarkı söylüyorum çünkü gözlerime bütün konserlerde en az 2 binlik ışık vuruyor.