Usta sanatçı Ferdi Tayfur'a oğlu Timur'un böbreği nakledildi

Arabesk müzik denilince akla gelen isimlerin ilk sıralarında yer alan 75 yaşındaki Ferdi Tayfur'a oğlu Timur Turanbayburt'un böbreği nakledildi. Bu haber sonrası ise Ferdi Tayfur'un sağlık durumu merak edilmeye başlandı. Peki Ferdi Tayfun'un son durumu nasıl? İşte cevabı...

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2020 12:34
Değiştirme Tarihi: 12.05.2020 12:34
Usta sanatçı Ferdi Tayfur'a oğlu Timur'un böbreği nakledildi

Sanatçı Ferdi Tayfur'a oğlunun böbreği nakledildi. 75 yaşındaki Ferdi Tayfur, katıldığı bir radyo programında böbrek rahatsızlığı yaşadığını ve bu nedenle de ameliyat olması gerektiği ifade etmişti.

Ferdi Tayfur'un bu açıklaması sonrası Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal usta sanatçıya bir davette bulunarak onu Antalya'ya çağırmıştı. 

Ünal paylaşımında, “Şarkıları ve beyefendi kişiliğiyle gönlümüzde ayrı bir yeri olan Sayın Ferdi Tayfur Bey’e geçmiş olsun diyorum. Dilerse kendisini Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Merkezimizde misafir edip, gerekli tedaviyi uygulamaktan memnuniyet duyarız” ifadelerini kullanmıştı.

OĞLU TİMUR'UN BÖBREĞİ NAKLEDİLDİ

Ferdi Tayfur ise nakil ameliyatı için Antalya’da özel bir hastaneyi tercih etti. 25 Nisan’da Antalya’ya gelen ve tetkikleri yapılan Tayfur’a 29 Nisan günü, oğlu Timur Turanbayburt’un bir böbreği nakledildi.

Hastanenin Organ Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafından ameliyat edilen Ferdi Tayfur’un taburcu edildiği,  haftada 2 gün kontrole gittiği öğrenildi.

Sağlık durumu iyi olan sanatçının kan değerlerinin normale döndüğü, önümüzdeki hafta Marmaris´teki çiftliğine geçeceği belirtildi.