Usta oyuncu Süleyman Turan hayatını kaybetti! Acı gerçek yeni ortaya çıktı

Yayınlanma Tarihi: 10.09.2019 10:01
Değiştirme Tarihi: 10.09.2019 14:12

Yeşilçam'ın emektar isimlerinden usta oyuncu Süleyman Turan hayatını kaybetti. Ünlü oyuncunun vefat haberini, CHP Eski Milletvekili Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu. 

Oyuncu Süleyman Turan Kadıköy'deki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

Acı gerçek ortaya çıktı

Süleyman Turan'ın kapıdaki gazeteleri almamasından şüphelenen komşuları polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çilingir yardımıyla içeri girdi ve usta oyuncunun cansız bedeniyle karşılaştı. Süleyman Turan'ın iki gün önce hayatını kaybettiği belirlendi.

'Beni Kalamış'a gömün'

Kalamış aşığı olan Süleyman Turan’ın her defasında dostlarına, “Ben Kalamış aşığıyım beni Kalamış’a gömün” dediği öğrenildi.

CENAZESİ YARIN

Süleyman Turan'ın komşusu Sinem Akıneri, "Süleyman abi bizim hayatımızda çok güzel bir yeri olarak kalacak. Benim sınıf arkadaşımdı. Öyle takılırdık birbirimize. Eşim ve benim çok çok iyi arkadaşımdı. Çok neşeli, son derece beyefendi, çocukla çocuk, büyükle büyük olan birisiydi. Herkes tarafından seviliyordu. Yolda yürürken fotoğraf çekilmek için çevirirlerdi. Bizim topraklarda bu işler hüzünlü bitiyor nedense. Dilerim ki gittiği yerde mutlu olur" dedi.

"Onu çok çok iyi hatırlayacağız" diyen Akıneri, "Her zamanda çok seveceğiz. En son bir hafta on gün kadar önce görüşmüştük. Bir hastalığı vardı. O hastalığın yaş ile beraber belki bir takım zorluklarını yaşamaya başlamış olabilir. Çok dinç bir adamdı. Ne yaşlı nede hasta psikolojisi hiçbir zaman onda olmadı. Gayet dirayetli bir insandı. Bizimle de çok konuşmak istemezdi bu tarz şeyleri. Her ölüm erken ama bizim için çok daha erken. Çünkü çok sevdiğimiz biri olduğu için.  Cenazenin yarın öğlen Şakirin Camii'nden kaldırılacağı söylendi. Cenazenin şu anda Adli Tıp'ta olduğunu söylediler. Sanırım evde yalnız olduğundan, komşuları evden bir ses alamadıkları için polis çağırmış olabilir. Arkadaki evlerin güvenliği de bu bilgiyi verdiler bize" şeklinde konuştu.

Süleyman Turan kimdir?

Süleyman Turan ölüm haberi sonrası, kullanıcılar Süleyman Turan kimdir? Süleyman Turan kaç yaşındaydı? Süleyman Turan neden öldü? Sorularının cevaplarını internette aratıyor. 

İstanbul Kadıköy'de 19 Kasım 1936 yılında dünyaya gelen Süleyman Turan'ın gerçek adı Süleyman Başturan'dır. Liseye kadar, doğduğu semtte okuyan Süleyman Turan, küçük yaşlarda başlayan sanat merakı nedeniyle halkevlerine girip çıkmaya başladı, burada resim hocalarından resim yapmayı öğrendi. 

Bu sabah hayat gözlerini yuman Süleyman Turan, 83 yaşındaydı.