Usher: Bu film hayat tarzımı değiştirdi

Usher: Bu film hayat tarzımı değiştirdi

Şarkıcı, söz yazarı, dansçı, oyuncu. Sayısız ödül ve hit albüm sahibi bir sanatçı. “Michael Jackson’dan sonra bu dönemin en iyi dans edip şarkı söyleyebilen şarkıcısı” diyor bir kesim onun için. Pop müzik dünyasına Justin Bieber’ı kazandıran da o. Yeni albüm hazırlıklarını sürdüren Usher, Los Angeles’ta Kelebek’le buluştu, hem bu yeni çalışmayı hem de son filmi “Hands of Stone”u anlattı.

◊ Yeni albümle başlayalım isterseniz, ne zaman çıkıyor?- Çok yakında... Farklı bir çalışma oldu. Artık değişik, daha önce yapılmamış çalışmalar sunmak istiyorum. Çünkü benim için her şey başarı değil artık. Albüm çıkar çıkmaz 1 numara olursa, ilk haftadan milyon satarsa harika olur tabii ki ama daha önce zaten bunu defalarca başardım...◊ Yani yeni albümün başarıya ulaşmasından ziyade diğerlerinden farklı olması önemli sizin için...- Ben, daha farklı ne sunabilirim, müziğe daha fazla nasıl katkıda bulunabilirim, nasıl daha yenilikçi, daha yaratıcı fikirler yaratabilirim, bunların derdindeyim. Müziği hiçbir zaman tek boyutlu görmedim. Yaptığım her şey çok yaratıcı olmalı. Ben sadece şarkı söyleyen, dans eden ya da oyunculuk yapan biri olarak değil, hepsini birden yapabilen bir sanatçı olarak anılmak istiyorum.JUSTIN’İN ÖZEL HAYATI BENİM SORUMLULUĞUMDA DEĞİL◊ Justin Bieber’ı keşfetmeniz, yaratıcılık ve yenilik peşinde olduğunuzun kanıtı sayılmaz mı?- Justin en başarılı projelerimden biri olduğuna göre, sayılır tabii ki...◊ Justin Bieber, özel hayatı yüzünden çok eleştiriliyor. Siz de genç yaşta şöhret oldunuz, büyük başarılar elde ettiniz. Bu konuda ona tavsiyelerde bulunuyor musunuz?- İlk başlarda kendi kendime sorup duruyordum “Ne yapayım da Justin’e bu yolda ilerlerken daha iyi kılavuz olabileyim?” diye. Sonra düşündüm ve bunun benim sorumluluğum olmadığına karar verdim. Bu benim işim değil. Hepimiz ilk başlarda hatalar yaptık, çünkü şöhret denilen böylesine büyük bir mercek altında yaşamayı bilmiyorduk. Sana gönül rahatlığıyla söylüyorum; ben artık mercek altında yaşamanın ne olduğunu biliyorum ve Justin hâlâ öğreniyor. Unutmayın, Justin de bir insan. Senin gibi, benim gibi bir insan, nesne değil. O da her gün büyüyor herkes gibi. Her gün öğreniyor.

MÜZİK, HAYATIN SANATSAL BİR TAKLİDİ◊ Gelelim her biri hit olan şarkılarınıza. Nasıl yazılıyor bu sözler?- Müzik, benim için hayatın sanatsal bir taklidi. Ben de deneyimlerimin bir ürünüyüm. O yüzden her yerde, her an, her şey hakkında yazabilirim. Söz yazarı olarak odak noktalarım tutku ve arzu. Sonrasında duygusal bağ kurmak... ◊ Müziği tasviriniz ne güzel...- Teşekkürler. (Gülüyor) Benim için müziğin anlamını size saatlerce anlatmaya devam edebilirim. Müzik bir kutlama. İyi ya da kötü her deneyim, her yaşanmışlık için bir şarkı var. Şarkılar bu hislerin dünyadaki ekosu. Biz şarkıcılar da bu hislerin ileticileriyiz.◊ İnanın ben de saatlerce dinlemek isterim ama şimdi müziğe bir nokta koyup yeni filminizden bahsedelim...- Beni çok heyecanlandıran bir proje “Hands of Stone” (Taştan Eller). Filmde Robert De Niro’nun da olduğunu duyduğumda heyecanım bin kat daha artmıştı. İki efsane boksörün; Roberto Duran ve Sugar Ray Leonard’ın 1964-1983 yılları arasındaki rekabetini anlatıyor film. Biliyorsunuz Sugar Ray, 100 milyon doların üzerinde kazanan ilk boksör. Boks sporunun altın dönemini yansıtan gerçek bir hikayeyi anlatıyoruz. Parçası olmaktan gurur duyduğum bir film.◊ Bu kadar detaycı ve kusursuzluğa önem veren biri olarak, filme nasıl hazırlandığınızı çok merak ediyorum...- Bazen ben de yoruluyorum kendimden! (Gülüyor) Bütün hayat tarzımı değiştirdim film için. Normalde gece kuşuyum, geceleri çalışırım ama bir boksörün gece dinlenmesi gerekiyor. Ben de erken yatmaya başladım. Günde üç kez bir-iki saat spor yaptım. Yemek alışkanlıklarımı değiştirdim. Role hazırlanırken her şeyi kitabına uygun yapmak istedim. Bu işi öğrenmeye çalışan biri olarak amatör boksörlerle çok vakit geçirdim. Onlar gibi işin ‘a’sından öğrenmeye başladım. Los Angeles’ta, New York’ta ve dünyanın farklı yerlerinde özel eğitimlere katıldım. Çekimler için Panama’ya gittiğimde vücudum hayatımın en iyi şeklindeydi.◊ Konserde binlerce kişi önüne çıkıp şarkı söylemek mi, ringde binlerce kişi önünde dövüşmek mi desem?- Aynı ölçüde tutku, hırs ve bağlılık var. Büyük sahnelerde konser vermenin faydalarını ringe çıkınca gördüm. Benim için tasvir etmek çok kolay oldu, çünkü seyirciye ve heyecana alışkınım.

SOSYAL MEDYADA EN BÜYÜK DESTEK TÜRKLERDEN GELİYOR
◊ Son olarak Türkiye’deki hayranlarınıza ne söylemek istersiniz?- Türkiye’de çok hayranım var. Nereden biliyorsun derseniz, sosyal medyada en büyük destek Türk hayranlarımdan geliyor. Vakit buldukça yorumları okuyorum ve çok mutlu oluyorum. Beni desteklemeye devam etsinler. Umarım günün birinde Türkiye’de konser veririm. Sevgiler hepsine.

HİÇBİRİMİZ KUSURSUZ DEĞİLİZ
◊ Sugar Ray boksta büyük bir şampiyondu, sizin de 8 Grammy ödülünüz, 65 milyonun üzerinde albüm satışınız var. Genç yaşta sayısız başarı elde ettiniz. Nedir bu şampiyonlukların sırları?- Şampiyonluk, her şey kötü giderken bile bir yol bulmaktır. Hiçbirimiz kusursuz değiliz. Her birimiz birbirimizi analiz ediyoruz, birbirimiz hakkında kendi bakış açımızdan konuşuyoruz. Hikayelerimiz hep tek taraflı. Hayatta her şeyin karışımı bizi şampiyon yapıyor. Birçok açıdan kaybetsek bile bazı değerler bizi şampiyonluğa taşıyor.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 03/09/2016 01:06:36

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin