Ünlü YouTuber Enes Batur'un isyanı: "Karantina kurallarını ihlal etmedim"

Yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanan ünlü YouTuber Enes Batur, 'karantina kurallarını ihlal ettiği' haberlerini sert bir dille yalanladı. Karantina kurallarına harfiyen uyduğunu ve evinden bir kez bile çıkmadığını belirten Batur'un konuyla ilgili açıklaması şöyle... 

Yayınlanma Tarihi: 18.09.2020 00:36
Değiştirme Tarihi: 18.09.2020 00:40

Ünlü YouTuber Enes Batur Sungurtekin, 12 eylül günü yüksek ateş şikayeti nedeniyle menajeri ve amcası tarafından hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla evde tedavisi başlatılarak karantinaya girdi. Bu süreçte karantina kurallarına harfiyen uyan Batur ile ilgili bugün çıkan bir haberde, ünlü YouTuber’ın evinde izole olmadığı ve filyasyon ekiplerinin denetlemesinde evinde bulunmadığı gerekçesiyle polis ekipleri tarafından öğrenci yurduna yerleştirildiği belirtildi.  

“HERKESİ DİKKATLİ OLMALARI İÇİN UYARDIM”

Evde olmadığı iddiasının ortaya atılmasıyla Instragram hesabından bir paylaşım yapan Batur, hakkında çıkan haberleri yalanladı. İlerleyen saatlerde söz konusu olayın kamuoyuna yanlış yansıtıldığını belirtmek için menajeri aracılığıyla açıklama yapan Batur, yaşadığı süreci başından sonuna kadar şu sözlerle anlattı: “12 eylül cumartesi günü yüksek ateş şikayeti ile menajerim ve amcam tarafından hastaneye kaldırıldım. Koronavirüs testimin pozitif çıkmasıyla, evde tedavi sürecine ve karantinaya başladım. Bu süreçte etrafımda olan herkese de bunun bilgisini verdim ve dikkatli olmaları için uyarılarda bulundum. Öte yandan çevremde test sonucu pozitif çıkan Ecenaz Uçer, amcam ve iki arkadaşımla o günden bu yana evimde ayrı odalarda kalıyoruz.

“EVİMDE OLDUĞUM KAMERA KAYITLARINDA VAR”

Bugün öğle saatlerinde evime gelen polis ekipleri, 1 gün önce evde olmadığım için karantina yurduna kaldırılacağımı belirtti. Ancak evde olmadığım kesinlikle doğru değil. Ekiplere durumu anlatıp, evimde ve sitede bulunan kamera kayıtlarından bunun teyit edilebileceğini ifade ettim. Ancak yasalar gereği Ecenaz Uçer ile yurda kaldırıldım. Hakkımda çıkan ‘karantinadan kaçma’ haberlerini üzüntüyle okuyorum. Koronavirüse yakalandığımı öğrendiğimden beri asla evimden çıkmadım ve tedavime devam ettim. Bunun kanıtı için de sahip olduğum her türlü belgeyi gerekli kurumlarla paylaşacağım. Şahsım hakkında yapılan yalan haberleri büyük bir üzüntüyle okuyorum. Konu ile ilgili yasal sürece başvuracağımı herkese bildirmek istiyorum.”