Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen Ayşe Ersayın, Ajde Pekkan'ın evinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

08.02.2017 12:56

Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Yıldız Tilbe, Müslüm Gürses, Hülya Avşar gibi birçok ünlünün klip yönetmenliğini yapan Ayşe Ersayın bugün geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.  

Renkli Sayfalar'da yer alan habere göre mart ayında kalp kapakçığından ameliyat olacak olan Ayşe Ersayın bu süreçte yakın dostu Ajda Pekkan'ın evinde kalıyordu.

Ersayın, bu Sabah Pekkan'ın evinde fenalaştı ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ayşe ersayın

Ayşe Ersayın kimdir?
Özel Yükseliş Koleji'ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul’ a yerleşti. TRT de yayınlanan bir cumartesi eğlencesi programında Aydoğan Ergezen’e asistanlık yaptı.

Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen'le birlikte bu kanala geçti.Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.

Star TV'de Piknik, Salı Pazarı, Kabere Kiboş, Şamata, Benimle Oynarmısın yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı.

Star TV'de çalışırken yüze yakın konser çekti.

Konser çektiği bazı sanatçılar:

Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama. 

Yorumlar | 0
üye profil