Ünlü sunucu Grant Imahara hayatını kaybetti

MythBusters programlarının sunuculuğunu yapan ünlü Amerikalı sunucu Grant Imahara 49 yaşında hayatını kaybetti. Ünlü sunucunun ölüm nedeni beyin anevrizması olarak açıklandı...

Yayınlanma Tarihi: 14.07.2020 16:32
Değiştirme Tarihi: 14.07.2020 16:34
Ünlü sunucu Grant Imahara hayatını kaybetti

Japon asıllı ünlü Amerikalı sunucu Grant Imahara 49 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sunduğu programların sunuculuklarını yapan ve büyük bir üne sahip olan Grant Imahara'nın ölüm nedeni neyin anevrizması olarak açıklandı.

Ölüm haberi önce The Hollywood Reporter tarafından duyuruldu. Haber daha sonra Discovery Channel’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla doğrulandı.

GRANT IMAHARA KİMDİR?

1970 yılında Japon asıllı bir ailenin çocuğu olarak Los Angeles'ta Dünyaya geldi Üniversitenin elektronik mühendisliği bölümünü birincilikle bitirdi.Aynı üniversitede Visual Effects uzmanlığı sertifikasınıda aldı.Visual Effects uzmanı olarak Star Wars Episode (Serisi) Terminatör ve Matrix Revolutions filmlerinde çalışmıştır.Mühendislik kariyerindeki dönüş noktası dünyaca ünlü Energizer firmasının sembolü olarak tabir edilen Tavşan Robot 'u denenen 19 mühendisin ardından Imahara'nın kısa süre içerisinde robotun eksen problemini düzeltip belli bir eksene sokması onu Makina mühendisliği konusunda adı tanınır bir hale getirdi.Honda firmasının Dünyaca ünlü robotu Asimo'nun denetçi mühendislerinden biridir.Kendisinin ürettiği Imahara 1 ve Imahara 2 Robotları oldukça beğeni toplamıştır.