Ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen metrobüs durağında karakolluk oldu: 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun?'

Geçtiğimiz günlerde asistanı ve 8 yaşındaki kızı ile birlikte Mecidiyeköy'deki duraktan metrobüse, bagajıyla binmek isteyen oyuncu Selahattin Taşdöğen, turnikesiz bölümden geçince güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. Maskesini indiren oyuncu ile güvenlik görevlileri arasında 'akbil basmadın' tartışması yaşandı, tartışma daha sonra arbedeye dönüştü. 

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 11:58
Değiştirme Tarihi: 05.12.2020 12:01
Ünlü oyuncu Selahattin Taşdöğen metrobüs durağında karakolluk oldu: 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun?'

Oyuncu Selahattin Taşdöğen, Mecidiyeköy'deki metrobüs durağına elindeki bagajıyla gelip turnikesiz bölümden geçti. Göreviler, ünlü oyuncuya akbil basması gerektiğini söyleyince büyük bir tartışma yaşandı. 

Sabah Gazetesin'nden Emir Somer'in haberine göre, görevlilerin bu sözüne karşılık akbil bastığını, bagajı nedeniyle akbil bastığın yerden değil ücretsiz alandan geçtiğini söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Konuşma sırasında maskesini indiren Taşdöğen'i güvenlik görevlisinin uayarması sonrası taraflar arasında sözlü tartışma başladı. Ardından Taşdöğen ve asistanı Alaattin Dumanoğlu ile güvenlikler arasında arbede yaşandığı iddia edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dumanoğlu'nun yere düşen telefonu ve gözlüğü kırıldı. Olay yerine polis ekipleri geldi. Taraflar polis merkezine götürüldü.

"EŞKIYA MISINIZ SİZ?" 

Güvenlik görevlisi Mehmet Yetkin, akbilsiz geçiş yaptığı için tarafları uyardıklarını fakat Taşdöğen'in maskesini indirdiğini, bunun için uyardıklarında ise "Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Ben halkın sanatçısıyım. Seni işinden ederim. Eşkıya mısınız siz, kabadayı mısınız?" yanıtıyla tehdit edildiklerini ileri sürdü ve Alaattin Dumanoğlu'nun saldırısına maruz kaldıklarını anlattı.

SORUŞTURMA TAKİPSİZLİKLE SONUÇLANDI 
Selahattin Taşdöğen'in asistanı Alaattin Dumanoğlu, güvenlik görevlilerin saygısızca konuştuğunu için tartışma çıktığını, sonrasında yaşanan darp nedeniyle cep telefonunun ve gözlüğünün kırıldığını iddia etti.

Ünlü oyuncu, kızıyla birlikte metrobüse binmek istediğini, bagajlı yerden geçiş yaptığını, geri dönüp akbilini bastığı sırada güvenliklerin kendisini durdurduğunu ve aralarında tartışma çıktığını anlattı.

Kızının olaydan etkilenmemesi için kenarda polisi beklediğini kaydeden Taşdöğen, "Güvenlik görevlilerine darp veya tehditte bulunmadık. Onların bize karşı yaptığı saygısızlık sonucu sadece tartışma yaşandı. Bir de asistanımı iteleyerek darp etmeye başladılar" dedi. Savcılık, yürütülen soruşturmada, darp raporu olmayan tarafların şikayetlerini takipsizlikle sonuçlandırdı.