Ünlü oyuncu Murat Aygen, özel hayatına dair bilinmeyenleri açıkladı: Hiç beklemediğim bir andı ve...

Ünlü oyuncu Murat Aygen, Gazeteci Emre Kara'nın Instagram hesabından yaptığı canlı yayında özel hayatına dair bilinmeyenleri paylaştı. Başarılı performansıyla damga vuran Aygen, eşiyle nasıl tanıştıklarını ve evlenme teklifini nerede yaptığını ilk kez tüm şeffaflığıyla anlattı. Aygen; "Tanıştıktan 6 ay sonra evlendik. O gün bugündür hiçbir zaman ayrılmadık." dedi ve tüm detayları paylaştı.

Yayınlanma Tarihi: 18.05.2020 13:23
Değiştirme Tarihi: 18.05.2020 14:42
Ünlü oyuncu Murat Aygen, özel hayatına dair bilinmeyenleri açıkladı: Hiç beklemediğim bir andı ve...

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerde vakit geçirdiğimiz şu günlerde Instagramdan ünlü ve fenomen isimlerle yaptığı yayınlarla ses getiren Gazeteci Yazar Emre Kara'nın konuğu bu kez başarılı performansı ve oyunculuğuyla dikkatleri üzerine çeken Murat Aygen oldu.

Eşi Nihan Aslı Aygen ve kızı Nil'le örnek bir aile yaşantısı sergileyen Murat Aygen, eşiyle nasıl tanıştıklarını ve evlenme teklifini nerede yaptığını ilk kez açık açık anlattı. 

İşte ünlü oyuncunun Instagram canlı yayında yaptığı dikkat çeken açıklamaların satırbaşları;

Hiç beklemediğim bir andı. Hayatımın keyifli gitmediği bir dönem motorsikletle hız denemeleri yaptığım, extreme sporların dibine vurduğun bir dönemdi. Sahne projesi yapmak istiyordum. Bir ilan çıktık. Gelen başvurular arasından ön eleme yapıp görüşmelere davet ettik. İkinci gün seçmelere gelen bir kız oldu. Kapıdan içeri girdi ve ben bu insanı nereden tanıyorum dedim. Dejavu yaşadım. Görüşmesi bitince ekiptekilere 'bu benim karım, çocuklarımın annesi ve mutlaka tüm numaralarını alın' dedim. Üç tane seçme geçti. Benim aşkım daha da kabardı. Daha sonra projeye başladık. Birkaç prova sonra 'benim bildiğimi senin de bilmen lazım, sen benim çocuklarımı annesisin evlen benimle' dedim.

"TANIŞTIKTAN 6 AY SONRA EVLENDİK"

Kız isteme, kına gibi ritüelleri de yaptık. Ona dedim ki 'sana kırk kere evlenme teklifi edeceğim, kırkıncısında yüzüğü vereceğim'. Görüşüyoruz, beraberiz her yerde teklif ediyorum. En son kaç oldu diye sorduğumda 39 oldu dedi. Bir gece yarısıydı. Motora atlayıp ay tutulması olacak gel onu izleyelim dedim. Motorun arkasına atladı Nihan. Ortaköy'deki evden çıkıp köprüye girdik. Gişelerden geçtik. Sebebi vardı kimseye yakalanmayalım diye. Altunizade'den döndük. Bizim ekip arabaları peşimize eklendi. Tekrar köprüye döndüm. Sonra Boğaz köprüsünde durdum. Madem İstanbul gibi bir yerde evlenme teklifi edecektim ben de Asya-Avrupa'nın tam ortasını tercih ettim. Nihan hala anlamadı. Dedim ki Nihan motor istop etti, sen in arkaya el işareti yap ki çarpmasınlar. Nihan el kol sallarken ben yüzüğü çıkarttım, dizlerimin üstüne çöktüm. Bizim ekip arkadaşları uzunları yakıp iyice bize doğru yaklaştılar. Ben teklifimi yaptım. Araçların üzerinde kameralar, fotoğraf makineleri. Final görüntüsü şöyleydi; biz önde, ekiptekiler arkada, onun arkasında da bizi takip edip kornaya basanlar... En arkada da  köprüyü tıkadık diye peşimize takılan köprü ekipleri hep beraber Ortaköy'e geldik. Kutlamaya da oraya gelen herkesle devam ettik. Tanıştıktan 6 ay sonra evlendik. O gün bugündür hiçbir zaman ayrılmadık.

Haber ile ilgili metin girin!.

MURAT AYGEN KİMDİR?

Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır’da doğmuştur.1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Tiyatro Oyunculuğu, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı.

1991 – 1995 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartue, Mösyö Buttery, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarında Opera ve Müzikal Bölümünde Şan öğretim üyesi, 2000 – 2004 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesinde Tiyatro Tekniği öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Murat Aygen, 2010 yılında Nihan Aslı Elmas ile evlenmiştir.

EMRE KARA KİMDİR? 

Emre Kara 11 Haziran 1991 - Ordu doğumlu. Gazeteci, mühendis ve fotoğrafçı.

Kadir Has Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği ve Berlin HTW Uluslararası İşletme eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisans eğitimini tamamladı.Mühendis olarak kurumsal kariyerine 2014 yılında Telekomünikasyon sektöründe başladı. Hala devam etmektedir.

Üniversite yıllarında DMC (Doğan Music Company) sanatçılarına albüm kapakları çekerek profesyonel fotoğrafçılığa başladı. Aynı yıllarda araba dergileri ve kadın dergilerinde kapak çekimi ve röportajlar yaparak gazeteciliğe adım attı. Funda Arar, Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali, İzzet Çapa, Wilma Elles, Betül Demir gibi isimlerle manşetlik röportajlar yaptı. 2017 yılında İrem Derici ile yaptığı "Estetikten sonra kadınlık oranım %99.9" başlıklı röportajı günlerce magazin basınının gündeminden inmedi. Bu başarının sonrasında 2019 yılından bugüne Milliyet'te Yaşam kategorisi köşe yazarlığı, 2020 yılında ses getiren Instagram canlı yayınları projesinde her gün Türkiye'nin ünlü isimleriyle röportajlar yapıyor.