Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ünlü oyuncu Barış Kılıç ekranlara geri dönüyor

Ünlü oyuncu Barış Kılıç ekranlara geri dönüyor

Son olarak 'Güllerin Savaşı' dizisiyle ekranlarda gördüğümüz Barış Kılıç, çok yakında 'Evlat Kokusu' ile izleyiciyle buluşacak.

16.11.2016 14:35

Ünlü oyuncu Barış Kılıç, “Evlat Kokusu” dizisiyle ekranlara geri dönüyor. Dizi Endemol Shine’ın yapımcılığında hayat bulacak. 

Barış Kılıç’ı hayranlarıyla buluşturacak proje için başrol kadın oyuncu görüşmeleri devam ediyor. Dizi çok yakında yayına girecek.

Barış Kılıç kimdir?
Barış Kılıç, 21 Şubat 1978 tarihinde Malatya, Erguvan’da doğdu. 1983 yılında İstanbul‘a taşındı. 1 ablası, 1 kız kardeşi vardır. Babası emekli ilkokul öğretmenidir. Okmeydanı Anadolu Lisesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra yabancı dilini geliştirmek için Amerika‘ya gitti. Bir süre burada kalıp yabancı dilini geliştirdikten sonra Türkiye’ye döndü ve Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı.

Üniversite birinci sınıftan itibaren reklam filmlerinde oyunculuk yapmaya başladı. 1999 yılında bir oyuncu arkadaşı bir cips reklam filmi için seçmelere gittiğinde ona eşlik etti. Bekleme salonunda beklerlerken oradaki cast direktörü seçmelere onun da girmesini istedi. Ve sonuç … o seçildi.

2004 yılında “Bütün Çocuklarım” adlı dizi film ile Kadir İnanır, Jülide Kural, Filiz Taçbaş, Menderes Samancılar, Bahar Erdeniz, Almila Uluer, Ufuk Özkan, Işıl Sergen, Murat Yıldırım, Nil Erkoçlar, Demet Evgar ile birlikte oynayarak dizi film oyuncusu oldu.

2011 yılında “Adını Feriha Koydum” adlı dizide Kaptan Levent karakteri canlandırdı. Vahide Gördüm, Hazal Kaya, Metin Çekmez, Cihan Okan, Çağatay Ulusoy ile birlikte oynadı.

2014 yılında “Güllerin Savaşı” başrolünü Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Sercan Badur ile paylaştığı dizi filmde oynadı.

2014 yılında yönetmenliğini Biray Dalkıran‘ın üstlendiği “Seni Seviyorum Adamım” romantik komedi türündeki adlı sinema filminde başrolleri Gizem Karaca ve Barış Kılıç paylaşırken onlara kadroda, Asuman Dabak, Ayşen Gruda, Serhat Özcan, Orçun Kaptan, Yıldız Kültür isimleri eşlik ediyor.

Barış Kılıç, 2007 yılında evlendi. 2 çocuğu vardır. 

Yorumlar | 0
üye profil