Ünlü modelin cildi bu hale geldi, ölümden döndü

ABD'li Jessica Landon, 19 yaşındayken hayatta istediği her şeye sahipti.

Yayınlanma Tarihi: 24.07.2019 14:38
Değiştirme Tarihi: 24.07.2019 14:39
Ünlü modelin cildi bu hale geldi, ölümden döndü

Partiler, Playboy yıldızlarından biri olmak ve gösterişli bir yaşam... Ancak Jessica'nın bu hayatı az kalsın onun ölümüne yol açıyordu. Jessica Landon 19 yaşında istediği her şeye sahip olmuştu.

Genç kadın hayallerini gerçekleştirmek için Los Angeles'a taşındı, Nickelodeon, NBC ve Comedy Central gibi ünlü kanallarda dizilerde rol almaya başladı. 
Aynı zamanda modellik de yapan Jessica, Playboy dergisinde yer aldı ve Hugh Hefner'ın ünlü partilerinde sık sık yer aldı.Ancak çocukluğunda bakıcısı tarafından istismara uğraması gibi pek çok travma Los Angeles'ta da onun peşinden geldi.

İçinde 'boşluk' hissetiğini söyleyen Jessica, bununla başa çıkmak için alkole başvurdu. Yalnız hissettiği her anda daha da içen Jessica 26 yaşında kendi deyimiyle '7/24 vodka içicisi' haline geldi. Öyle ki katıldığı her partide gizlice su şişesinin içerisinde vodka taşır olmuştu... Genç kadın böyle devam edemeyeceğini düşünerek bir kliniğe yattı ve düzeldi ancak 2013 yılında tekrardan bağımlılığı başladı.

2013'te dibe vuran Jessica tanımadığı birinin terasında yaşamaya başladı ve 'vodka' diyeti yapmaya başladı.Alkolün etkisiyle merdivenlerden düşen genç kadının bir süre sonra yüzü sarkmaya başladı ve konuşması bozuldu.Hastaneye giden Jessica'nın beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı ve hemen ameliyata alındı.

Genç kadın 2 ay sonra mucizevi şekilde toparlandı ancak bir süre sonra daha da kötüleşmeye başladı. Aylarca 'vodka diyeti' yapan ve alkolden başka bir şey almayan kadın bir süre sonra o kadar zayıf düştü ki tuvalete bile gidemez hale geldi. 

O dönemlerde idrarını bile yapmakta zorlanan kadının vücudu bir anda çürümeye başladı.Jessica o zamanları "İdrarımdaki asit, cildimi kalçalarımda ve kemiğimde adeta yiyor ve eritiyordu... Bu da nihayetinde stafilokok enfeksiyona yol açtı. Çabucak öldüğümü hissediyor ve çaresiz kalıyordum. Zor da olsa eski sevgilimi aradım ve yardım istedim. Şansıma geldi ve ertesi gün hastanedeydim" diyerek anlatıyor.

Hastaneye gittiğinde kilosu 35 olan Jessica hemen tedaviye alındı. Organları iflas noktasına gelen kadın aylarca hastanede tedavi oldu.1 sene sonra kendine yeniden bir hayat kurma sözü veren Jessica, o günden beri içkiden uzak bir hayat yaşıyor.Hayatını düzene sokan Jessica, şimdi 37 yaşında ve Aralık ayında ilk bebeğini kucağına almaya hazırlanıyor. Jessica bundan sonrasında ise hayatını ailesine adıyacağını ve kendisi gibi alkol problemi yaşayan insanlara yardım edip ilham olmaya çalışacağını belirtiyor. (cnnturk.com)