Ünlü model Stella Tennant 50. yaş gününden birkaç gün sonra hayatını kaybetti | Stella Tennant kimdir?

İskoç model Stella Tennant hayatını kaybetti. 50. yaş gününden 5 gün sonra yaşamını yitiren Stella Tennant, 1990'lı yılların moda dünyasına damga vurmuş isimlerin başında yer alıyordu. İskoç modelin ölümü sonrası Stella Tennant kimdir? Stella Tennant neden öldü? gibi soruların cevapları merak edildi. İşte Stella Tennant hayatıyla ilgili bilinenler...

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2020 10:19
Değiştirme Tarihi: 24.12.2020 10:19
Ünlü model Stella Tennant 50. yaş gününden birkaç gün sonra hayatını kaybetti | Stella Tennant kimdir?

Koronavirüs salgınıyla boğuşan dünyada, her sektörde olduğu gibi moda dünyasın da zorluklar yaşanıyor. 2020 yılının bitmesine sayılı günler kala, İskoç model Stella Tennant'ın ölüm haberini alan moda dünyası büyük bir sarsıntı yaşadı. 

22 aralık günü hayatını kaybettiği ailesi tarafından açıklanan Stella Tennant'ın, 17 Aralık'ta da 50. yaş gününü kutladığı belirtildi. 1990'lı yılların moda ikonu olarak bilinen Stella Tennant'ın ani ölümü resmen şok etkisi yarattı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Stella Tennant neden öldü? sorusunun cevabı yok. Ailesi, ölüme dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Ancak kısa bir açıklamada bulundu. Aile, 'Stella Tennant, 22 Aralık’taki ani ölümü nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz. Stella mükemmel bir kadın ve hepimize büyük bir ilhamdı. Her zaman çok özlenecek. Ailesi olarak mahremiyete saygı gösterilmesini istiyoruz” ifadelerini kullanıldı.

11’inci Devonshire Dükü Andrew Cavendish’in torunu olan Tennant, kariyerine 1993 yılında başladı. İlk Vogue dergisi kapağına da aynı yıl çıkan Tennant, kısa sürede sıra dışı tarzıyla Alexander McQueen, Karl Lagerfeld, Nicolas Ghesquière ve Riccardo Tisci gibi tasarımcıların gözde modelleri arasına girdi.

1999 yılında New York’ta bir fotoğraf çekimi sırasında tanıştığı David Lasnet’le evlenen Tennant’ın, Marcel, Cecily, Jasmine ve Iris olmak üzere dört çocuğu bulunuyordu.
 

İlgili Sayfalar: Magazin