Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Çağatay Ulusoy ve Kenan İmirzalıoğlu orada buluştu!

Çağatay Ulusoy ve Kenan İmirzalıoğlu orada buluştu!

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Roma Türk Film Festivali onuruna düzenlenen resepsiyona Çağatay Ulusoy ve Kenan İmirzalıoğlu da katıldı.

16.04.2015 17:34

  Serap Engin başkanlığındaki SRPİstanbul tarafından 16-19 Nisan tarihlerinde düzenlenen Roma Türk Film Festivali bu yıl dördüncü kez İtalyan sinema seyircisi ile buluşuyor.

Festivalin açılışı öncesi Roma Büyükelçisi Aydın Sezgin tarafından büyükelçilik rezidansında resepsiyon verildi. Resepsiyonda Festival Onursal Başkanı Ferzan Özpetek ile birlikte festivalde Onur Ödülü alan Hümeyra, açılış filmi Unutursam Fısılda'nın yönetmeni Çağan Irmak ile başrol oyuncusu Mehmet Günsür ve festival konukları Kenan İmirzalıoğlu ile Çağatay Ulusoy da katıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İtalyan sinema sektörünün önde gelen isimlerinin de katıldığı gecede İtalyan sinema seyircisinin Türk sinemasına gösterdiği ilgi ve festival konuklarının yeni projeleri sohbetlerin ortak konusu oldu.

Festival, genç yönetmenlerin filmlerinden ustaların eserlerine, popüler sinema örneklerinden festivallerden ödülle dönen yapımlara geniş bir çerçevede sinema seyircisinin karşısına çıkarken, kısa filmlerlere de programında yer veriyor. İtalya ile Türkiye arasında sinemanın gücüne dayanan bir köprü kuran Roma Türk Film Festivali, bu yıl ki programında da yine Türk Sineması’nı “panoramik” bir bakışla ele alıyor.

Yorumlar | 0
üye profil