Ünlü aktör Reese Witherspoon'dan itiraf: 'Seksi giyin' dedi!

Ünlü aktör Reese Witherspoon'dan itiraf: 'Seksi giyin' dedi!
Yayınlanma Tarihi: 15.01.2020 13:27 | Değiştirme Tarihi: 15.01.2020 13:27

ABD'li oyuncu Reese Witherspoon, yıllar önce bir stüdyo yöneticisinin kendisine 'İtici' dediğini ve film seçmelerinde seksi giyinmesi gerektiği söylendiğini anlattı.

Reese Witherspoon, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda, 20 yıl öncesine ait bir anısını paylaştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

1999 yapımı 'Election'da (Seçimler) rol aldıktan sonra yöneticilerin kendisini bir cadaloz olarak gördüğünü belirten 43 yaşındaki aktris, "Menajerim aradı, 'Gidip stüdyo yöneticisiyle görüşmen gerekiyor çünkü seni onaylamayacak. Seni gerçekten 'Election’daki karakterin gibi sanıyor ve itici buluyor. Giderken seksi giyin' dedi” ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Witherspoon, "Bir kadın için kullanıldığında ‘cadaloz’ kelimesinin tanımı teknik olarak ‘yaman huyu ve konuşması olan kadın’ demek. Bugünlerde ben bunu aklındakini açıkça söyleyen ve kendisini hafife alan sisteme karşı sesini çıkaran bir kadın olarak anlıyorum. Bu yüzden ‘Teşekkür ederim. Ben bir cadalozum’ demek istiyorum" şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Film seçmelerinde seksi giyinmesi gerektiğinin söylendiğini dile getiren ünlü oyuncu, "23 yaşındasın, evde bir bebeğin var, paraya ihtiyaç duyuyorsun. Ne yaptıklarını bilen kişiler sana böyle söylüyor" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"O zamanlar yapmamızı söyledikleri şeyleri düşünmek, şimdi komik. Çünkü düşünüyorsun, biri kızımdan bunu yapmasını isteseydi onun cevabı umarım şaka yapıyorsun olurdu."

(Fotoğraflar: REUTERS)