Ulvi Gılıjou kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Ulvi Gılıjou hakkındaki bilgiler

Ulvi Gılıjou kimdir merak ediliyor. O Ses Türkiye yedinci bölümünde kör eleme turu devam etti. Yeni bölümde sahne alan Ulvi Gılıjou, performansıyla dikkat çekti ve 4 jüriyi döndürmeyi başardı. Peki, Ulvi Gılıjou kimdir, kaç yaşında, nereli? Hangi jüriyi seçti?

Yayınlanma Tarihi: 14.11.2021 00:37
Değiştirme Tarihi: 14.11.2021 00:37
Ulvi Gılıjou kimdir, kaç yaşında, nereli? O Ses Türkiye Ulvi Gılıjou hakkındaki bilgiler

Fenomen yarışma programı O Ses Türkiye’nin onuncu sezonunda kör eleme turu tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu turda sahneye çıkan yarışmacılardan Ulvi Gılıjou, 7. bölümde sahnedeki performansı ile 4 jüri üyesini döndürmeyi başardı. Programın takipçileri de Ulvi Gılıjou’a dair bilgileri sorguluyor. Peki, Ulvi Gılıjou kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Kimin takımına katıldı?

O SES TÜRKİYE ULVİ GILIJOU KİMDİR?

O Ses Türkiye 2021’e katılan Ulvi Gılıjou, Azerbeycan’da doğup büyümüş. Opera sanatçısı. Ortaokuldan sonra Hukuk Fakültesine girmiş. Annesinin ısrarıyla gittiği konservatuvarda sesini duyan hoca, çok etkilenmiş. Amerika’da girdiği bir yarışmada klasik müzikten altın madalya, müzikalden gümüş madalya kazanmış.

ULVİ GILIJOU HANGİ JÜRİYİ SEÇTİ?

O Ses Türkiye’nin beşinci bölümünde sahneye çıkan Ulvi Gılıjou, “O SOLE MIO” adlı şarkıyı seslendirdi. Bu performansıyla dört jüriyi döndürmeyi başardı. İlk turu geçen Ulvi Gılıjou, Ebru Gündeş’in takımına katıldı.

 

İlgili Sayfalar: Magazin