'Ülkemizi onurlandırmayı seviyorum'

'Ülkemizi onurlandırmayı seviyorum'

Danelle Sandoval’la FEAT yapan DJ Burak Yeter, 8 Avrupa ülkesinde 1 numaraya yerleşti. Çalışmalarına ara vermediğini söyleyen Yeter, “Hedefim yaptığım şarkılarla ülkemizi en iyi yerlere taşımak” dedi

- ‘Tuesday’ şarkısı Avrupa’daki müzik listelerinde bir numara. Hikayesi nedir?
Geçtiğimiz sene Los Angeles’taki stüdyomda aranje ettim ve ufak ev partilerinde çaldım. Tepkiler olumlu yönde olunca, DJ arkadaşlarımla paylaşmaya başladım. Şarkı bir anda tüm gece kulüplerine yayıldı ve şu an 8 farklı ülkede1 numaraya yerleşti.

- Danelle Sandoval’la çalışma fikri nasıl ortaya çıktı?
Danelle ile bir araya gelmedik. Bütün işlerimi online yürütüyorum. İstanbul, Amsterdam ve Los Angeles’taki stüdyolarım sayesinde sanatçıları en yakın stüdyoya yönlendirip, zaman kazanıyorum.

- İsminizi Avrupa ülkelerinde en üst sırada görmek nasıl bir duygu?
İnsanların şarkıları keşfetmesi, algılama sürecinden daha hızlı. Ancak hızlı tüketen bir topluma dönüştüğümüz için çalışmaları iki katına çıkarmak gerekiyor.

- Bundan sonra hedefleriniz neler?
Ulusal anlamda şarkılar yapıp, ülkemizi en iyi yerlere taşımak. Sanatımızla güzel işler yaparak ülkemizi onurlandırmayı çok seviyorum. Ayrıca yeni projeler için sabırsızlanıyorum.

- En çok kimlerin şarkısını çalıyorsunuz?
Aranjesini yaptığım Ajda Pekkan, ‘Oyalama Beni’ şarkısını halen çalıyorum. Son dönemlerde Derya Uluğ’un, ‘Okyanus’ ve Demet Akalın’ın ‘Çalkala’ şarkılarıyla dans ettiriyoruz.

‘Los Angeles’ta okul açıyoruz’- DJ’lik en çok tercih edilen meslek oldu. Nasıl değerlendiriyorsunuz? Herkesin DJ’lik yapması mümkün değil. Bir DJ tek başına bir stadyumu doldurabiliyorsa, yüksek potansiyele sahip parçaları var demektir.- DJ’lik okulunuz nasıl gidiyor?İstanbul’daki okulumuz 7 yıldır devam ediyor. Amsterdam DJ okulunu açalı bir sene oldu. Çok yakında da Los Angeles’taki okulumuz faaliyete geçecek. 30 saatte mezun olabiliyorsunuz. Tabii ki, son sınavda başarılı olduğunuz takdirde. - Şapka tutkunuz devam ediyor mu?Şapka macerası sona erdi. Bir dönem Burak Yeter şapkaları vardı, çok da popülerdi. New World dedik ve hem sound hem de imaj olarak kendimizi yeniledik. 

 

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 01/09/2016 03:01:12

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin