Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ufuk Bayraktar darbe girişimi gecesi yaşadığı dehşeti anlattı!

Ufuk Bayraktar darbe girişimi gecesi yaşadığı dehşeti anlattı!

Oyuncu Ufuk Bayraktar'ın darbe girişiminin yaşandığı gece, Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otelde tatil yaptığı ortaya çıktı.

22.07.2016 14:43

Marmaris'te, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otelden FETÖ'nün darbe girişiminden  yarım saat önce ayrılan oyuncu Ufuk Bayraktar, Atatürk Havalimanında darbe  karşıtlarına destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otelde tatil yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün  (FETÖ) darbe girişiminden yarım saat önce ayrılan sinema ve dizi oyuncusu Ufuk  Bayraktar, "Sandıkta hiçbir zaman deviremeyeceğinizi anladığınız birisini başka  kumpaslar kurarak devirmeye kalkmak büyük hainlik, büyük alçaklıktır." dedi. 

Raşit Görgülü'nün yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği  "Geçmişteki Sır" filminin çekimleri için Saraybosna'da bulunan Bayraktar, AA  muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin çok zor bir durumun üstesinden  geldiğini söyledi.

Bayraktar, darbe girişiminde bulunanların başarısızlığa uğramasından  memnuniyetini dile getirerek, "Darbe olmadı, patates oldular. Türkiye'deki ortamı  bilmiyorum. Ben garip bir haldeydim. Kendimle alakalı bunu biliyorum. Hakikaten  çok garip bir haldeydim. Ben Marmaris'te, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile  aynı oteldeydim. Çok garip hallerden geçtim. Cumhurbaşkanı'na ulaşmaya çalıştım."  diye konuştu.

Otele gerçekleştirilen saldırıdan yarım saat önce ayrılarak ailesiyle  İstanbul'a geldiğini aktaran Bayraktar, şunları kaydetti:

"İstanbul'a geldiğimde başka bir kargaşanın içinde kaldım ama Allah'a  şükür püskürtüldü. Herkesin şunu bilmesi lazım, 'halkın iradesi.' Oy veriyoruz.  Benim oy verip vermemem önemli değil. Her birey eşittir ve her birey gidip oy  veriyor. Sandıkta hiçbir zaman deviremeyeceğinizi anladığınız birisini başka  kumpaslar kurarak devirmeye kalkmak büyük hainlik, büyük alçaklıktır. Benim  anaokuluna giden çocuğuma da alçaklıktır. Kundaktaki bebeğe de alçaklıktır.  Geleceğe hainliktir. Kötüdür yani. Bunu kim, neden yaptı? Bu benim bildiğim bir  şey değil ama alçaklık olduğu net, ortada. Allah'a şükür bütün halk sokaklara  döküldü. Sağcısı, solcusu hiç fark etmez. Herkes sokağa çıktı ve bunu durdurmak  istedi. Ben havaalanında, olayların içinde kaldım, Marmaris'te. Uçaktan  indiğimizde, öğrendiğimde çok garip oldum."

"Bizim vergimizle alınan silahı bize doğrultmalarına engel olmak  için dışarı çıktım"
Oyuncu Bayraktar, darbe girişimini öğrenince çocuklarını  havaalanındaki mescide bıraktığını belirterek, "Elimden geldiğince komutanların  sivil halkımıza, bizim vergimizle alınan silahı bize doğrultmalarına engel olmak  için dışarı çıktım. Halkımız da farkına varmadan provoke olup, erlere zarar  gelmesin diye büyük bir mücadele gösterdi." ifadelerini kullandı.

Atatürk Havaalanında 15 Temmuz gecesi yaşananlara değinen Bayraktar,  "Havaalanında belli bir er grubu vardı. Onlara engel olmak, rütbelilerin, ateş  edenlerin kimler olduğunu tespit etmek ve ellerindeki silahları alabilmek için  büyük mücadele verildi. Tankın altında ezilenlere Allah rahmet eylesin. Hepsi şehit oldu onların" dedi.

Bayraktar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın o otelde kaldığının bilinmediğini ifade ederek, şunları anlattı:

"Ben ailemle, çocuklarımla tatil yaptığım otelden ayrıldım. Yarım saat  sonra oteli taramaya başladılar. Millet birinci günden itibaren sokaklara çıktı.  Tüm arkadaşlarımız çıksınlar. Bütün Türkiye çıksın ve cumhuriyetine sahip çıksın.  Bu cumhuriyet içinde yaşayan insanların kullandığı oy oranına göre seçilmiş  kişiye hakkını iade edeceksin."

Darbeyi yıllarca kötüleyen kişilerin, darbeye kalkışıldığında sessiz  kaldığının altını çizen Bayraktar, "Çok çelişkidesiniz. Kendinizi çok  kaybediyorsunuz. Ben ağaç için Gezi'ye de çıktım. Gezi'de 'ağaçlar kesilmesin'  diye durdum. Şimdi de o tankın önüne çıkmak benim görevimdi. Çünkü bu vatandaşın,  seçilmiş bir Cumhurbaşkanı, bir yönetim sistemi vardı. Bunu kimsenin kırmasına  izin veremezdik.  İzin verenlerin hepsi, ikiyüzlü şerefsiz." diye konuştu.

"İnsanlar ayrım yapmayı çok seviyor"
Ufuk Bayraktar, hiçbir zaman insan ayrımı yapmadığına vurgu yaparak,  "Ben bütün dünyaya 'Rahman' olarak baktım.  Bütün yaratılmışın eşitliğinin olduğu  bir dünyada yaşıyoruz. Benim haddim değil ayrım yapmak ama insanlar bunu çok  seviyor. Seni eğer bir gün camiden çıkarken görürlerse, 'helal olsun' diyerek  destek olan da var ama öbürlerini anlayamıyorum bir türlü." değerlendirmesini  yaptı.

Darbe dolayısıyla yıllarca Kenan Evren'e sövenlerin darbe girişimine  sessiz kalmasına tepki gösteren Bayraktar, şunları vurguladı:

"Şimdi darbe girişimi oldu. Bir taneniz çıkmadı. Bir şey yazmadınız,  çizmediniz. Sonucunu beklediniz.  Yazıktır. Türkiye'nin bütün halkı sokaktaydı.  Oyuncu camiasından kendini saklayan insanlara söylüyorum bunları. Bana diyorlar  ki, çok keskin olma kardeşim, senin kariyerin var. Bu darbenin Allah korusun  ikinci, üçüncü dalgası var. Onu planlayanlar da aptal değil. Üç kişinin kavgası  değil, generallerin karıştığı bir durum. Belki ikincisinde, üçüncüsünde başıma  daha kötü bir şey gelecek."

Oyuncu Bayraktar, darbenin dünyanın hiçbir ülkesinde, hiçbir insanı  bir adım ileri götürmediğine dikkati çekerek, "Bu ülkeye bütün insanlar sahip  çıktı ve sahip çıkarken de farkında değiller. Onlar halkın nabzını ölçtüler.  Halk, 'geç kaldım' diye kafasını duvara vuruyor. İkincisinde böyle bir şeyle  karşılaşmazlar daha ötesiyle karşılaşırlar. Allah korusun ülkemizi her türlü  saldırıya karşı." ifadelerini kullandı.

Darbelerin çocukları 50 yıl geriye götüreceğini bilen ve darbe  girişimine karşı sokaklarda olan herkese teşekkür eden Bayraktar, hayatını  kaybedenler için de Allah'tan rahmet diledi. 

Yorumlar | 0
üye profil