Üçüncü kez kansere yakalanan şarkıcı Gülay'dan çarpıcı karar: Vasiyetini hazırladı

Daha önce iki kez kansere yakalanan ünlü şarkıcı Gülay'ın üçüncü kez kansere yakalandığı ortaya çıkmıştı. 51 yaşındaki Gülay Sezer, vasiyetiyle ilgili çarpıcı bir açıklamaya imza attı.

Yayınlanma Tarihi: 12.06.2021 11:10
Değiştirme Tarihi: 12.06.2021 11:10
Üçüncü kez kansere yakalanan şarkıcı Gülay'dan çarpıcı karar: Vasiyetini hazırladı

Tatil için Bodrum'a giden Gülay Sezer, sağlık problemleri yaşayınca hastaneye başvurmuş, burada yapılan biyopsi sonucuna göre ünlü şarkıcıya rahim kanseri teşhisi konmuştu.  'Cesaretin Var mı Aşka' parçasıyla 90'lı yıllara damga vuran 51 yaşındaki şarkıcı, sağlık durumu hakkında bilgi verirken, vasiyeti konusunda çarpıcı bir açıklama yaptı. 

Geçtiğimiz yıllarda iki kez kanserle mücadelesini kazanan, bir dönem çoklu organ yetmezliği tedavisi de gören Gülay Sezer, rahim kanserine yakalandı. Bodrum’dan İstanbul’a dönerek tedavisine başlayan şarkıcıdan açıklama geldi.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "Ameliyattan Önce Vasiyetini Hazırladı" başlıklı yazısı şöyle: "Gülay Sezer’in üçüncü kez kansere yakalandığına dair yazımın çıktığı gün şarkıcının Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tahlilleri yapıldı.

Aynı gün ‘Magazin Noteri’nin canlı yayınında şarkıcıyla telefon bağlantısı yaptık. Bir haftaya kadar rahim kanseri ameliyatı olacağını anlatan Gülay, şunları söyledi:

'Sevenlerim korkmasın, üzülmesin. Kanser konusunda bayağı deneyimliyim. Bu üçüncü kanserim. İki sene önce de çoklu organ yetmezliğini atlatmıştım. Henüz dokuz canımı tamamlamadım. Beş canım daha var. Sevenlerim dua etsinler benim için.'

Gülay, laf arasında avukatına vekalet için Noter’de olduğunu söyleyince merak edip, sordum sebebini. Şarkıcının bu soruya yanıtı şu oldu: Artık bir vasiyet hazırlayayım yani. Her ihtimale karşı. Bir şey olacağından değil ama bulunsun. Olmasını istediğim şeyler var. Oldukları zaman ilk seninle paylaşacağım."