TV8'in yeni dizisi Kırmızı Oda'nın esin kaynağı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kitapları ve çalışmaları!

TV8'in yeni dizisi Kırmızı Oda'nın hikayelerinin çıkış noktası olan ve ele alınan olaylar ile farklı hayatların izleyiciler ile buluşturulmasında önemli bir rol oynayan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitapları ve çalışmaları herkes tarafından merak ediliyor! TV8 ekranlarında ilk olarak Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin ilham kaynağı olan ve dün akşam ilk kez yayınlanan fragmanın ardından milyonları merak içinde bırakan Kırmızı Oda dizisinin esin kaynağı Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Diziler kitaplarından mı uyarlanıyor? Detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 12:39
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 12:43
TV8'in yeni dizisi Kırmızı Oda'nın esin kaynağı Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kitapları ve çalışmaları!

TV8 ekranlarına yepyeni bir soluk getirerek sınırların ötesine geçecek yeni dizi Kırmızı Oda'nın tanıtımı dün akşam ilk kez izleyiciler ile buluştu! Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun öykülerinden uyarlanarak Banu Kiremitçi Bozkurt'un senaryolaştırdığı dizinin altında yatan temel hikayelerin nasıl oluşacağı, gerçek hayattan olup olmayacağı dizinin şimdiden sıkı takipçisi olacak izleyiciler tarafından şimdiden sorgulanmaya başladı. Peki Dr. Gülseren Budayıcıoğlu kimdir? Kırmızı Oda dizisinde ele alınan hayat hikayeleri gerçek midir? İşte merak edilenlerin cevabı...

DR. GÜLSEREN BUDAYICIOĞLU KİMDİR?

1947 yılında Ankara’da doğan Gülseren Budayıcıoğlu, 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış; Öğrenci iken TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yapmıştır. 1973 yılında evlenmiş, sonrasında TRT'den ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’ne asistan olarak girdi. 1977’de uzman oldu ve 1982 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1982 yılında üniversitede doçent olmak üzereyken, tercihini hocalıktan değil, doktorluktan yana yaparak üniversiteden ayrıldı. Bunun akabinde, Ankara’da 23 yıl boyunca serbest hekimlik yapan Budayıcıoğlu, hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı "Madalyonun İçi" isimli kitabını çıkardı.

2005 yılında en büyük hayallerinden birini gerçekleştiren Budayıcıoğlu, hastaların sosyal güvencelerini doğrultusunda, Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara'nın ilk özel psikiyatri merkezini açarak Madalyon psikiyatri merkezinde kendisi gibi başarılı hekimler ile çalıştı.Türkiye’nin ilk ve tek psikiyatri merkezi olması özelliğini taşıyan merkez; ülkemizdeki her kesimden insanın başvurabileceği düzeyde olduğu için de önemli bir yer edindi.

2008 yılında "Günahın Üç Rengi", "Hayata Dön" ve "Kral Kaybederse" isimli eserlerini yayınladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

2013 yılında Madalyon Psikiyatr Merkezinin Levent Şubesini açtı.

Mesleki deneyimleri sonucunda yılların verdiği özel tecrübeleri herkesle paylaşmak adına kitaplar yayınladı ve Camdaki Kız romanından uyarlanan, gerçek bir hayat hikayesinin ele alındığı Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin ardından Kırmızı Oda dizisi için TV8 ekranlarına ilham kaynağı olacak! Tecrübelerini toplum ile paylaşarak çok boyutlu işlere imza atmaya devam eden Gülseren Budayıcıoğlu hekim kimliğinin yanı sıra, projeleri ile de takdir edilmektedir.