TV8'de Çin Mutfağı rüzgarı! 25 Ağustos Salı MasterChef 2020'de dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

MasterChef 2020'de bu akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Kırmızı ve Mavi takımın vereceği mücadelenin sonunda kazanan takım dokunulmazlığın sahibi olurken Somer Şef oyundan önce takımlardan istedikleri lezzetin Çin Mutfağı'na ait olduğunu duyurdu! Nefes kesen MasterChef 2020 yeni bölümde bir takımın yaptığı yemek için Mehmet Şefin "daha önce bu yarışmada hiç bu kadar kötü bir yemekle karşılaşmadık" demesi şok etti! 25 Ağustos MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takımın hangisi olduğu merak ediliyordu! Peki, MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? Detaylar haberimizde!

Yayınlanma Tarihi: 25.08.2020 21:59
Değiştirme Tarihi: 26.08.2020 00:22
TV8'de Çin Mutfağı rüzgarı! 25 Ağustos Salı MasterChef 2020'de dokunulmazlığı hangi takım kazandı?

MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takımın hangisi olacağı şimdiden yarışmacının sıkı takipçileri tarafından sorgulanıyordu! Şeflerin yorumları ve yarışmacılardan istenen Çin Mutfağı lezzetlerinin açıklanması sonrasında Kırmızı takım, düelloda kazandığı beş dakika avantajı ile önce başladı. Peki, bu akşam MasterChef'te neler oldu? Mavi takım mı yoksa Kırmızı takım mı dokunulmazlığın sahibi oldu? 25 Ağustos Salı MasterChef 2020 dokunulmazlığı kazanan takım ve detaylar sizlerle...

 

Haber ile ilgili metin girin!.

25 AĞUSTOS MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI? MAVİ TAKIM MI KIRMIZI TAKIM MI?

MasterChef 2020'nin yeni bölümünde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynanmaya başladı. Somer şef, dokunulmazlık oyununda yapılacak Çin mutfağından 7 yemeğin ismini açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Menünün açıklanması sonrasında takımlara verilen süre açıklandı. Kırmızı takım 45 dakika, Mavi takım 40 dakikada yemekleri hazırlamak zorunda olacak. Dün akşam kaptanlar düellosunu kazanan ve avantajı olan Kırmızı takım, mavi takımdan beş dakika önce yemekleri hazırlamaya başladı. Kıyasıya bir lezzet rekabeti başladı ve her iki takım da dokunulmazlığı kazanmak için hünerlerini sergiledi. Sürenin bitiminde şefler, yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Açıklanan ilk dört yemekte Kırmızı takım daha başarılı oldu ve MasterChef Türkiye'de ilk dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

Kırmızı takım, bu akşam yapılan yemeklerde çorba, Çin böreği, salata tabağı ve Moğol usülü et yemeklerde kazanan takım oldu. Mavi takım ise ballı zencefilli tavuk ve kızarmış dondurmada başarılı olabildi. Çin pilavı ise iki takımın yaptığı yemeklerin kötü olması nedeniyle değerlendirme dışı bırakıldı. Kırmızı takımı, toplamda 4-2 skorla dokunulmazlığı kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef yeni bölümde dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım oldu. Bunun sonucunda Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunda yarışmacılar, Danilo şefin imza yemeği Karides Kağıt yapmaya çalıştılar. Verilen 40 dakikalık sürenin bitimi ile bireysel dokunulmazlığı kazanan isim belli oldu. Şeflerin oybirliği ile bireysel dokunulmazlık oyununun galibi Gülşah oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Gülşah'ın eleme potasına gönderdiği isim ise Emir oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU!

MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelen 36. bölümünde haftanın ilk iki eleme adayı belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Gülşah olmuş ve eleme potasına Emir'i göndermişti. Sonrasında mavi takımda ikinci eleme adayını belirlemek için oylama yapıldı. Altı yarışmacı arasından adı en çok Ayyüce, gecenin ikinci eleme adayı oldu. Böylece ilk eleme adayları Emir ve Ayyüce oldu.

MASTERCHEF 2020'YE VEDA EDEN İLK YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de  geçtiğimiz hafta final eleme oyununa kalan isimler ise Esra, Sedat ve Celal oldu.

Bu yarışmacılar, verilen süre içinde en iyi Ciğer Sarma tabağı çıkarmaya çalıştı. Bu yemeği hazırlamak için verilen süre ise 40 dakikaydı ve süre sonunda şefler ilk olarak en başarılı tabağı açıkladı. Celal, eleme gecesi final oyununda daha iyi tabak çıkardı ve MasterChef Türkiye 2020'de yoluna devam etti. Son iki isim arasından ise tabağı daha zayıf olan Sedat, MasterChef Türkiye'ye veda etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'NİN ANA KADROSUNA YEDEKLERDEN GİREN YENİ YARIŞMACI KİM OLDU? SÜRPRİZ İSİM...

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna sonradan katılan ve yedeklerden ilk 16 yarışmacı arasına girmeyi başaran isim Sefa Okyay Kılıç oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACISI SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 24 yaşında. Gazi Üniversitesi Gastronomi Sanatları Fakültesi mezunu. Bir hafta önce Londra'dan gelmiş. Londra'da sahibi Türk olan Akdeniz restoranında aşçı olarak çalışan Sefa Kılıç, şeflerin karşısına çok iyi hazırlanarak çıktığını ve MasterChef'i kazanmaya geldiğini söyledi.

Sefa Okyay Kılıç, Londra'dan MasterChef için gelme sebebini şu sözleri ile açıkladı "Bir insan kendi topraklarında kendi halkının önünde başarılı olursa ve burada kendini ispatlarsa dünyaya çok rahatlıkla kendini ispatlayabilir. Bunun örneği birçok Türk şef var zaten.  Bu yüzden kendi ülkemde başarılı olmak için buraya geldim."

MasterChef Türkiye'ye yatak olarak karnıbahar püresi kullandığı erik soslu bademli somon füme yapmıştı. Bu turda ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef evet oyu amıştı ve böylece MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başarmıştı.

Sefa Okyay Kılıç, MasterChef Türkiye üçlü eleme turunda verilen 40 dakikalık sürede Hint mutfağının sevilen yemeklerinde Tikka Masala yaptı. Rakiplerine göre daha iyi tabak çıkaran Sefa Okyay Kılıç, MasterChef final turuna çıktı.