Tuvana Türkay'ın galada skandal sözleri Onur Tuna ile arasını açtı!

Tuvana Türkay'ın galada skandal sözleri Onur Tuna ile arasını açtı!
Yayınlanma Tarihi: 19.02.2020 12:22
Değiştirme Tarihi: 19.02.2020 15:58

Tuvana Türkay ve Onur Tuna'nın başrollerini paylaştığı 'Ağır Romantik' filminin galasında söylediği skandal sözler sosyal medyaya damga vurdu. Galada konuşma yapan Onur Tuna, 'Çekimlerde çok eğlendik' şeklinde bir açıklamada bulundu. Tuna'nın ardından mikrofonu devralan Tuvana Türkay, 'Çok eğlendik klişelerine girmeyeceğim' sözleriyle herkesi şoke etti..

Ağır Romantik filminin önceki akşam gerçekleşen galasında, Onur Tuna'nın, "Çekimlerde çok eğlendik" açıklamasının ardından mikrofonların çevrildiği Tuvana Türkay "Çok eğlendik klişelerine girmeyeceğim" diyerek dalga geçer gibi konuşunca, hem Tuna'nın hem de usta oyuncu Altan Erkekli'nin yüz ifadeleri değişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Türkay'ın skandal açıklamalarından sonra sosyal medya adeta genç oyuncuyu linç etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaptığı hareketin saygısızca olduğunu düşünen kullanıcılar, iki oyuncuya da ayıp ettiğini yazdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tüm bu eleştirel yorumlardan sonra Türkay sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Türkay, "Röportaja çıkmadan, içeride bütün oyuncular bu cümlenin klişeliğiyle ilgili espriler yaptık ve gülüp, eğlendik. En az çekilen 10 filmin 8 tanesinin galasında 'Biz çekerken çok eğlendik' denmesinin şakasını yaptığım için kusura bakmayın. Çünkü inanılmaz derecede kötü niyetli, kötü kalpli ve kötülükle beslenen insanlar olduğunuz aklımdan çıkmış. Ayrıca partnerim 'Eğlenerek çektik' diyor. Dolayısıyla; kusur, görenindir" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sosyal medyada gelen eleştirilerin ardından harekete geçen Tuvana Türkay ve avukatı hukuka aykırı söylemlerle ilgili hukuki yollara başvuracağını duyurdu. Müvekkiline yönelik sistematik bir şekilde dijital şiddet uygulandığını belirten Avukat Meltem Banko bu konuda her türlü yasal yollara başvuracaklarını ve bu siber zorbalığa en kısa zamanda son vereceklerini açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

AVUKATI SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Tuvana Türkay'ın avukatı Meltem Banko sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "An itibariyle kıymetli müvekkilim Tuvana Türkay ile dava açacağımız şahısları tespit ediyoruz" mesajını paylaştı. Banko sonrasındaki mesajında ise, "Linç kültürünün son versiyonu olan dijital şiddete sessiz kalanlar bir gün bunun bedelini çok ağır ödeyecekler" ifadelerini kullandı.