Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türkiye'nin ilk Türk tangosuna hayat verdiler!

Türkiye'nin ilk Türk tangosuna hayat verdiler!

İlk Türk tangosu "Mazi Kalbimde Bir Yaradır" rock ile yeniden doğdu

19.08.2015 15:16

İlk Türk tangosu "Mazi Kalbimde Bir Yaradır" rock ile yeniden doğdu
KARGO ve DİLEK TÜRKAN'DAN TANGO-ROCK SINGLE
Türk rock müzik tarihinin en önemli gruplarından biri olan Kargo, son yılların en iyi kadın yorumcularından Dilek Türkan ile birlikte yaptıkları çalışmayla Türkiye'nin ilk Türk tangosu, unutulmaz şarkı "Mazi Kalbimde Bir Yaradır"a yeniden hayat verdi. 
Kargo ve Dilek Türkan Türkiye'nin bu ilk Tango-Rock şarkısıyla maziyi hatırlatırken gençleri de coşturacak. Murat Akad'ın prodüktörlüğünde kaydedilen "Mazi Kalbimde Bir Yaradır" 5 Ağustos Çarşamba gününden itibaren tüm müzik platformlarında DMC etiketiyle yer alacak! 
20 yılda yaptığı 9 albüm ve farklı projelerle Türk rock müziğine önemli yenilikler getiren Kargo grubu, kadın yorumcular arasında son yıllarda en çok dikkat çeken isimlerden biri olan Dilek Türkan ile birlikte özel bir projeye imza attı. Türk müziğinin ilk tangosu "Mazide Kalbimde Bir Yaradır"ı rock sound'unda birlikte tekrar yorumlayarak, Türkiye'nin ilk Tango-Rock single'ını yaptılar.

Gitarda Selim Öztürk, davulda Burak Karataş'lı kadrosuna bas gitarda Canay Cengen'i de ekleyen Kargo, bu şarkıda klavyelerde grubun sevilen ismi Serkan Çeliköz'ü de bizlerle yeniden buluşturarak güzel bir sürprize imza atıyor. (Kargo grubu'nun solisti) Haluk BB ve Derya Türkan da geri vokallerde yer alıyor. 

Kargo grubu bu projedeki birlikteliği şöyle anlatıyor: "Biz her zaman müziğimizle farklılıklar yaratmayı, yeni açılımları gerçekleştirmeyi seviyoruz, 20 yıllık mazimiz de belki buna dayanıyor. Yine böyle bir arayışla, yeni bir proje gerçekleştirme düşüncesiyle Dilek Türkan ile birlikte yola çıktık, Murat Akad da bu projede yer aldı. Stüdyo çalışmalarımız sonunda, ortaya çıkan yeni single hepimizi çok heyecanlandırdı, çevremizden de çok olumlu tepkiler aldık." 

Sözlerini Necdet Rüştü Efe Tara'nın yazdığı, Necip Celal Andel'in bestelediği ilk Türk tangosu "Mazi Kalbimde Bir Yaradır'' Murat Akad'ın prodüktörlüğündeki yeni düzenlemesiyle 5 Ağustos Çarşamba gününden itibaren tüm müzik platformlarında DMC etiketiyle yer alacak.

Klibi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=6_KbfhHMA9U

Yorumlar | 0
üye profil