Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkiye Kartal bebek için seferber oldu...

Türkiye sosyal medya üzerinden 10 aylık Kartal bebek için seferber oldu. Yoğun bakımda tedavisi süren Kartal bebeğin yaşayabilmesi için ünlü isimlerden de destek geldi...

04.07.2017 12:19

10 aylık Kartal bebek hayata tutunmaya çalışıyor. Şu an yoğun bakımda tedavi altında olan Kartal bebeğin yaşayabilmesi için acilen kalp nakli olması gerekiyor.

20 günlükken kalbine giren bir mikrop sonrası kalp yetmezliği meydana gelen 10 aylık Kartal bebek hayata tutunmaya çalışıyor. Şu an yoğun bakımda tedavi altında olan Kartal bebeğin yaşayabilmesi için acilen kalp nakli olması gerekiyor.

Türkiye'de küçük bebeklere nakil yapılamıyor
Tedavilere olumlu yanıt vermeyen ve durumu giderek ağırlaşan Kartal bebeğin tek seçeneğinin kalp nakli olduğu açıklandı. Ancak Türkiye'de Kartal bebek kadar küçük bebeklere nakil maalesef yapılamıyor.

Almanya'daki bir hastane tarafından kabul edilen Kartal bebek, bir aydır bu hastanede yatıyor.

Birçok masrafı kendi imkanlarıyla karşıladığını belirten aile, "Ancak sigortamız olmadığı ve Almanya vatandaşı olmadığımız için Kartal'ın kalp nakli sırasına girip ameliyat olması için 1.099.000 euroya ihtiyacımız var" açıklamasında bulundu.

Türkiye seferber oldu...
Zamanı giderek daralan Kartal bebek için sosyal medyada #kartalbebekiçinkalpnakli hashtagi oluşturuldu. Binlerce kişi "Kartal bebeğin kalp atışı olun" diyerek, Kartal bebeğe destek oldu.

Yaşaması için kalp nakline ihtiyacı olan Kartal bebek, yardım elinin uzanmasını bekliyor.

Ünlü isimlerden büyük destek
Ünlü isimler de Kartal bebek için seferber oldu. Şahan Gökbakar, Kartal bebek için 20 bin TL bağış yaptığını Instagram hesabından duyurdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ünlü popçu İrem Derici, "Birgün hepiniz anne baba olacaksınız, haydi canlar yayalım, can olalım n'olur!" paylaşımıyla Kartal bebeğe destek verdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ünlü şarkıcı Hayko Cepkin, "Yavrularının gülüşüne hasret kalmasınlar. Acil şifalar, umarım tez zamanda toplanır" diyerek, twitter hesabından Kartal bebeğe destek oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ünlü şarkıcı Işın Karaca ise "Vereceğiniz her kuruş #kartalbebekiçinkalpnakli nin gideceğine emin olabilirsiniz. Miktarınızı göstermeden siz de paylaşın farkındalığı yaratalım. Anneler Babalar... Yarın bu olay bizim de başımıza gelebilir. Allah rızası için siz, miktarı ne kadar olursa olsun yardım edelim. Kalbim sıkışıyor, dakikalarla mücadele ediyor Kartal bebek..." paylaşımında bulundu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Galatasaray ve Beşiktaş da destek verdi...
Haber ile ilgili metin girin!.
Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil