Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türkiye CNN TÜRK izledi

Türkiye CNN TÜRK izledi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye gelişmeleri CNN TÜRK’ten izledi. Siyasilerin açıklamaları, son dakika gelişmeleri ve farklı görüşlerden isimlerin katıldığı tartışma programlarıyla CNN TÜRK Türkiye’nin en çok tercih ettiği tematik kanal oldu.

07.08.2016 15:27

Pek çok akşam, sadece tematik kanallar arasında değil, ulusal kanallar arasında da birinciliği CNN TÜRK göğüsledi. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, tüm Türkiye olup bitene, açıklamalara ve gelişmelere kilitlendi. Bu tarihi günlerde, Türkiye haber alma hakkını CNN TÜRK’ten yana kullandı.

Son dakika gelişmeleri, siyasilerin en son açıklamaları ve akşam saatlerinde yayınlanan tartışma programları Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Gündemi ve Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’yle, CNN TÜRK tematik kanal tarihinin en yüksek izlenme rakamlarına ulaştı. Öyle ki, bazı akşamlar ulusal kanal sıralamasında da tüm kanalları geride bırakarak birinci oldu.

Türkiye; 5 Ağustos Cuma gecesi Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin gündemi programına kilitlendi. Yeni Akit Gazetesi Yazarı Nurettin Veren ve İlahiyatçı Prof. Dr. Ahmet Keleş çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamaların ekrana geldiği dakikalarda CNN TÜRK, sadece haber kanalları içinde değil, % 12.09’luk izlenme oranıyla tüm Türkiye’de en çok izlenen kanal oldu. İzlenme payı zaman zaman yüzde 30’u aştı.

6 Ağustos Cumartesi gecesi yayınlanan programın tekrarı ise, %18.90’lık izlenme oranı ve zaman zaman %30’u aştı. Sosyal medya’da da en çok konuşulan başlık olurken ilk bilen yine CNN TÜRK seyircisi oldu.

Yorumlar | 0
üye profil