Türk popunun ünlü ismi Serpil Barlas hayatını kaybetti

70'li ve 80'li yıllarda seslendirdiği şarkılarla tanınan Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden Serpil Barlas kalp yetmezliği nedeniyle 64 yaşında hayatını kaybetti. Barlas'ın cenazesinin yarın Feriköy Mezarlığı'na defnedileceği belirtildi. Acı haber sonrası pek çok kişi Serpil Barlas'ın hayatıyla ilgili bilgileri merak etti ve 'Serpil Barlas' kimdir? sorusunun yanıtını aradı. 

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2021 09:35
Değiştirme Tarihi: 21.02.2021 09:35
Türk popunun ünlü ismi Serpil Barlas hayatını kaybetti

Pop müziğinin ünlü isimlerinden Serpil Barlas, dün gece saat 23.00 sıralarında Beşiktaş'taki evinde hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcının ritim bozukluğuna bağlı kalp yetmezliği ile mücadele ettiği ve hayatını da bu nedenle kaybettiği ifade edildi. 

Barlas'ın cenazesi, 22 Şubat Pazartesi günü Feriköy Mezarlığı'nda anneannesi Macide Balkış'ın bulunduğu aile kabristanına defnedilecek.

SERPİL BARLAS KİMDİR?

Sanat kariyerine 1960'lı yıllarda şehir tiyatrolarında başlayan Serpil Barlas, dönemin ünlü orkestralarına solistlik yapmıştır. 1970 yılında Altın Ses Yarışması'nda ikinci olan Barlas, 1976-1978 yılları arasında birkaç tane 45'lik plak hazırlamıştır. 1980'li yıllarda yıllarda seslendirdiği şarkılarla büyük bir hayran kitlesi yakalayan ve üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle de gündem yaratan usta sanatçı, ABD'ye yerleşerek uzun yıllarda burada çalışmalarını sürdürmüştür. Ünlü kompozitör Uğur Dikmen ile evli olan Barlas, aynı zamanda Türk Sanat Müziği'nin assolistlerinden Aysel İpar'ın da kızı olan Serpil Barlas, bir single çalışması için nisan ayında stüdyoya girmeyi planlıyordu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.