Türk müziğinin elçileri Moskova’da sahnede

Türk müziğinin elçileri Moskova’da sahnede

Rusya'da Türk müziği alanında eserler seslendiren Divan Müzik Grubu, 6 Ekim’de Moskova'da  Gogol'un Evi Müzesi'nde "Anadolu'nun müzikal mozaiği" isimli bir konser verecek.

Ortadoğu müziği icra eden DİVAN grubu, ‘Anadolu Mozaik’ Programıyla 6 Ekim 2016’da Moskova Gogol Evinde sahne alacak. İzleyiciler program kapsamında, Osmanlı döneminin müziği yanı sıra çağdaş türküler dinleyecekler. Moskovalılar, ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’, ‘Naz Barı’, ‘Menberi’, ‘Hicaz Mandıra’ ve ‘Kurdili Hicazkar Longa’ parçalarıyla tanışma fırsatı bulacaklar.

Parçalar, DİVAN’ın özel derleme ve Mariya Struve korosu eşliğinde seslendirilecektir.

DİVAN grubu, 3 müzisyenden oluşmaktadır: Darya Teplova (bağlama), Pravin (ney ve balaban) ve Yelena Romaşko (bendir ve darbuka). Müzisyenler konserlerde özgün çalgı aletleri çalmaktadırlar.

Darya Teplova, Hürriyet’e verdiği demeçte, konserde izleyicilere Türk müziğinin taşıdığı huzuru aktaracağını ümit ettiğini belirtti.

Teplova, ‘Biz ahenk taşıyan ve stresten uzaklaştıran müziği seçiyoruz. Müziğimiz sayesinde insanların dinlemesini ve huzura kavuşmasını istiyoruz’ dedi.

Gogol Evi, Nikitskiy Bulvarında Moskova’nın göbeğinde bulunmaktadır ve izleyicilere elit müziği önermesiyle ün kazanmıştır. DİVAN müzisyenleri, daha önce Moskova’nın farklı konser salonlarında ve Rusya’nın çeşitli kentlerinde düzenlenen etnik müzik festivallerinde sahne almışlardır.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 02/10/2016 00:18:58

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin