Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tuncel Kurtiz'in 3 yıldır mezarı yapılmadı

Tuncel Kurtiz'in 3 yıldır mezarı yapılmadı

Tuncel Kurtiz'in mezarının üç yıldır yapılmadığı ve vefasızlık gösterildiği iddia edildi.

17.08.2016 20:16

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz'in mezarının üç yıldır yapılmadığı ve vefasızlık gösterildiği iddia edildi. Ancak sanatçının yakınları duruma açıklık getirdi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu 27 Eylül 2013'de hayatını kaybeden Tuncel Kurtiz'in ölümünün üzerinden 3 yıl geçti. 77 yaşında hayatını kaybeden oyuncunun mezarının hala yapılmadığı iddia edildi. Bunun üzerine Kurtiz'e 'Vefasızlık' yapıldığı sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Hatta konu Google'da en çok aranan başlıkların (Trend oldu) arasına girdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Vasiyeti üzerine yapılmadı"

Kurtiz'in etrafı taşlarla çevrili mezarını sosyal medyada paylaşan sevenleri, "3 yıl geçmesine rağmen Tuncel Kurtiz'in mezarı neden yapılmaz?" sözleriyle tepkilerini dile getirdi. Bugün Google Trend listesine giren iddiaya Kurtiz'in yakınları, "Oyuncunun kendi vasiyeti üzerine mezarının yapılmadığı, çiçeklerle süslenmiş şekilde böyle kalacağını" söyledi.

48. Altın Portakal Film Festivali'nde 'Yaşam Boyu Onur Ödülü'ne layık görülen, 'Ezel' ve 'Muhteşem Yüzyıl' gibi dizilerde rol alan Tuncel Kurtiz'in cenazesi vasiyeti üzerine çok sevdiği Kaz Dağları'na defnedilmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Vefat etmeden önce 2009-2011 yılları arasında oynadığı Ezel dizisindeki 'Ramiz Karaeski' karakterindeki 'Dayı' rolüyle hafızalara yer edinmişti.

Tuncel Kurtiz'in mezarı TBBM'de soru önergesi olarakta verilmişti.

Yorumlar | 1
üye profil
şenol çetin 2 yıl önce
cahillik de sınır tanımıyorlar bazı kendini entel sanan kişiler . islama göre mezarın yeri kaybolmayacak şekilde etrafına taş konulması en makbulüdür . örneğin medinedeki Hz.muhammedin ailesinin , hz.ebubekir , hz.ömer , hz.osman ve bir çok sahabenin mezarının bulunduğu cennet-ül baki mezarlığındaki tüm mezarların etrafı sadece taşlarla çevrilmiştir . tuncel kurtizin mezarında olduğu gibi . kalkıp bunu vefasızlıkla suçlayan cahillll zihniyetten utanıyorum